Kontakt

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego

STKZD 42-500 Będzin
ul. Małachowskiego 29
tel. +48 795 422 561

e-mail do Zarządu STKZD
orlowska.stkzd@gmail.com

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Linki: INFORMACJA FESTIWALOWA

O FESTIWALU
Data dodania: 25/03/2013 18:36 Wizyt: 1229
KURATOR ART PASSION FESTIVAL
Prof. zw. Janusz Karbowniczek

Data dodania: 30/04/2013 08:21 Wizyt: 1070
ZAGŁĘBIE SZTUKI - KOPALNIA TALENTÓW. ART PASSION FESTIVAL
ZAGŁĘBIE SZTUKI - KOPALNIA TALENTÓW.
ART PASSION FESTIVAL 2013 już wkrótce!!!

Ponad 100 artystów z Polski, Francji, Węgier i Ukrainy zaprezentuje około 500 prac-obrazów, rzeźb, haftów artystycznych i fotografii, podczas I Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki.
Organizowany przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego festiwal skupiony jest wokół artystów nieprofesjonalnych, dla których sztuka nie jest zawodem lecz pasją.
Już napływają pierwsze dzieła! Do udziału w festiwalu zakwalifikowało się ponad 200 obrazów, około 50 haftów artystycznych i tyle samo fotografii oraz kilkanaście rzeźb.
W każdej kategorii festiwalowej zostanie przyznane Grand Prix. Kwalifikacji prac dokonało jury w składzie: prof. Jacek Rykała- przewodniczący, dr Piotr Kossakowski, mgr Paweł Dusza, mgr Dobrawa Skonieczna-Gawlik. Kuratorem festiwalu jest profesor zwyczajny Janusz Karbowniczek z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Artyści, biorący udział w festiwalu, to ludzie w różnym wieku, od studentów do emerytów, zajmujący się rożnymi gałęziami sztuk plastycznych. Tym, co ich łączy, jest głębokie zaangażowanie emocjonalne do działalności artystycznej.
Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się 26 czerwca o godzinie 1100 w Centrum Targowo ? Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu. Wystawa będzie pierwszą o tak dużym zasięgu prezentacją prac artystów, pasjonatów sztuki, na terenie Zagłębia.
Od 1 do 31 lipca prace oglądać będzie można w czterech zagłębiowskich muzeach: Muzeum w Sosnowcu, Muzeum Miejskie ?Sztygarka? w Dąbrowie Górniczej, Muzeum Zagłębia w Będzinie oraz Muzeum ?Saturn? w Czeladzi.
- Od lat wiele osób dyskutowało o potrzebie zorganizowania zagłębiowskiego festiwalu sztuki. I teraz ta idea wreszcie się ziści ? mówi Teresa Orłowska. Art Passion Festival będzie promocją zarówno twórców, jak i kultury regionu zagłębiowskiego w zderzeniu ze sztuką ogólnokrajową i międzynarodową. Otwarcie Art Passion Festival uświetni występ orkiestry dętej z Dąbrowy Górniczej oraz zespołu ludowego Gołowianie. Wszyscy goście będą mogli popróbować smaku potraw regionalnych, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich.
Partnerami stowarzyszenia w organizacji wystaw festiwalowych są: Muzeum w Sosnowcu, Muzeum Miejskie ?Sztygarka? w Dąbrowie Górniczej, Muzeum Zagłębia w Będzinie oraz Muzeum ?Saturn? w Czeladzi .
Honorowy patronat nad festiwalem sprawują prezydenci miast zagłębiowskich oraz Starosta Powiatu Będzińskiego i Burmistrz Czeladzi.
Patronat medialny objęły TVP Katowice i Radio Katowice.

Program Art Passion Festiwal 2013 został dofinansowany przez urzędy miast: Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Będzin, Czeladź oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Starostwo Powiatu Będzińskiego. Darczyńcy: Weglokoks S.A. Katowice, Bank Spółdzielczy w Będzinie, Bank BGŻ oraz TAURON Polska Energia.

Pomoc rzeczowa została uzyskana od Centrum Targowo ? Konferencyjnego Expo Silesia w Sosnowcu, Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Kobold PR Katowice i Grafprint Sosnowiec.

Organizacja festiwalu opiera się wyłącznie na pracy wolontaryjnej członków stowarzyszenia.
Od początku organizacji festiwalu pracują społecznie: Teresa Orłowska-dyrektor festiwalu, Andrzej Musiał, Bożena Związek, Teresa Wiekiera, Wojciech Skórka oraz Irena Wiltosińska.

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego jest działającą ponad ćwierć wieku lokalną organizacją non-profit. Liczy obecnie ponad 80 członków. Są to malarze, literaci, poeci, fotograficy, hafciarki, rzeźbiarze oraz muzycy i wokaliści. Członkowie stowarzyszenia tworzą dzieła w swoich dziedzinach sztuki, które można oglądać na wystawach zbiorowych i indywidualnych, na których również występują muzycy i wokaliści, a literaci i poeci prezentują swoją twórczość. Stowarzyszenie organizuje plenery i warsztaty artystyczne dla swoich członków. Zajmuje się działalnością charytatywną. Członkowie pracują jako wolontariusze przy organizacji imprez miejskich. Organizują warsztaty artystycznych i literackie w szkołach i przedszkolach.
Organizatorzy serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy do Expo Silesia w dniu 26 czerwca br o godz. 11.00, jak również do muzeów zagłębiowskich w terminie od 1 do 31 lipca w godzinach pracy muzeów.

Tekst: Irena Wiltosińska
Data dodania: 10/06/2013 12:26 Wizyt: 1216
Wygenerowano w sekund: 0.01
8,553,357 unikalnych wizyt