IV EDYCJA KONKURSU "ZNASZLI TEN KRAJ" - WYNIKI
Dodane przez Andrzej Musial dnia Listopad 16 2011 13:45:00

Wstęp

    Katalog pokonkursowy IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego  pt.”Znaszli ten kraj” zawiera prace uczestników konkursu w dwóch kategoriach.

     Efektem konkursu  jest pokazanie miłości do kraju ojczystego ujęte w formę poezji, prozy, obrazu malowanego, fotografii, haftu lub rzeźby oraz wzrost zainteresowania działalnością kulturalną i artystyczną tak osób dorosłych , jak młodzieży.

      W konkursie udział wzięło dwudziestu sześciu literatów i pięćdziesięciu sześciu plastyków , w tym dwudziestu dziewięciu w kategorii wiekowej do osiemnastu lat. Prace nadeszły z różnych stron kraju.

       Dziękujemy za zainteresowanie kolejną już edycją organizowanego przez nas konkursu, satysfakcjonuje nas liczba jego uczestników i cieszymy się, że był inspiracją do pracy twórczej.

        Prace literackie oceniła komisja w składzie: Justyna Trzcińska – Rosik jako przewodnicząca , Teresa Orłowska – członek, Zofia Cencek – członek. Zgodnie z ich decyzją w poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali:

Poezja i proza

 

Prace plastyczne oceniła komisja w składzie: artysta plastyk Romuald Korus – przewodniczący, Andrzej Musiał – członek, Teresa Orłowska – członek. Zgodnie z ich decyzją przyznano następujące miejsca:

Malarstwo do lat 18

 

Malarstwo od lat 18

 

Rzeźba

 

 

 

Haft

Fotografia:

      Dzieci i młodzież zostały przygotowane do konkursu przez Dorotę Korus( Ośrodek Kultury Będzin), Annę  Arłasewicz - Madejską, Tomasza Górę, Monikę Ziętek( Warsztaty Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca”)oraz Mariusza Chodorka (Zespół Szkolno-Przedszkolny dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach).

      Napełnia nas dumą fakt, że kolejne edycje konkursu cieszą się tak samo dużym zainteresowaniem. Życzymy wszystkim twórcom amatorom z regionu Zagłębia Dąbrowskiego wielu inspiracji i sukcesów na polu działalności artystycznej, a także zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

 

Organizatorzy ,2011-11-15