W co należy inwestować? - wyniki ankiety
Dodane przez FdZD dnia Lutego 21 2009 15:10:38
Zagłębie Dąbrowskie od kilku lat przeżywa transformację gospodarczo-społeczną dlatego Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zwróciło się do mieszkańców Zagłębia o wyrażenie swojego zdania w temacie potrzeb, wizji i oczekiwań inwestycyjnych, których najbardziej brakuje w naszym Regionie.


Tre rozszerzona
Łącznie w naszej ankiecie wzięło udział 105 osób, a wyniki wskazują, że wśród pięciu najbardziej pożądanych inwestycji znalazły się:


Na dalszych miejscach znalazły się następujące inwestycje: rekreacyjne, rozrywkowe, usługowe i handlowe.

Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego uważa, że wiele pozytywnych zmian, które dokonały się na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat w Zagłębiu Dąbrowskim, były bardzo ważne i potrzebne do tworzenia nowego obrazu naszej Małej Ojczyzny. Na terenach poprzemysłowych powstały lub powstają nowe zakłady przemysłowe, centra logistyczne, centra handlowe, usługowe czy targowe. Transformacja ta wymaga nowego spojrzenia na potrzeby Zagłębia Dąbrowskiego oraz na aktywne kreowanie polityki gospodarczej. Bo o ile branża targowa potrzebuje dobrze rozwiniętej branży hotelowej i rozrywkowej (restauracji, kafejek, muzeów), tak dla branży logistycznej niezbędne są przede wszystkim drogi. Natomiast absolwenci szkol wyższych - mających swoje liczne siedziby na terenie Zagłębia - zapewne chcieli by znaleźć dobrze płatną pracę w zakładach przemysłowych lub w biurach reprezentujących innowacyjne branże Hi-Tech oraz inne usługi biznesowe.

W czasie wolnym każdy z nas chciałby mieć szanse wybrania sie do restauracji, kina, czy mieć możliwość aktywnego uprawiania sportu lub skorzystania z innych form wypoczynku. Z kolei aby zatrzymać wiele wykształconych osób potrzebne jest nie tylko stworzenie im nowych miejsc pracy, ale dodatkowo powinny zostać stworzone warunki do rozwoju inwestycji mieszkaniowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej ankiety za wyrażenie swojej opinii. Każdy człowiek chciałby żyć w rejonie nowoczesnym, funkcjonalnym oraz z przyszłością, dlatego sobie i wszystkim mieszkańcom Zagłębia Dąbrowskiego tego właśnie życzymy,