WARSZTATY PLASTYCZNE

Notice: Undefined index: user_status in /var/www/vhosts/zaglebiedabrowskie.org/httpdocs/tworcy/print.php on line 80
Dodane przez Andrzej Musial dnia Maja 31 2011 00:00:00

 

 

 

W dniach od 9 do 14 maja 2011 roku plastycy ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego uczestniczyli w warsztatach plastycznych, zorganizowanych w Zespole Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu. Były to zajęcia z zakresu  wykonywania witrażu i mozaiki ze szkła. Pieczę nad nowymi adeptami „szklanej  sztuki” roztoczyły przemiłe panie Iwona Skowron oraz Violetta Kulesa. Pod ich instruktażem wszyscy uczestnicy warsztatów wykonali prawdziwe arcydzieła ze szkła. I nawet apteczka , bogato zaopatrzona w środki opatrunkowe nie została do końca opróżniona, chociaż krew się polała, oj polała. No cóż, trzeba było pamiętać, że szkło jest ostre i zaraz po przycięciu specjalnym nożykiem do szkła, należało je oszlifować.

Warsztaty trwały sześć dni – od poniedziałku do soboty, po kilka godzin dziennie. Na zamieszczonych zdjęciach plastycy przy pracy. Średnią wieku uczestników warsztatów znacznie zaniżyła malutka  Martynka, która wykonała piękne mozaiki z motywami zwierzątek. Wszystkie prace można będzie podziwiać na wystawie powarsztatowej, której wernisaż odbędzie się ……………….

Uczestnicy warsztatów: Teresa Orłowska, Helena Musiał, Anna Szymaszek, Teresa Wiekiera,  Regina Sośnierz, Arkadiusz Koniusz, Adam Śmietana, Józef Machowski, Ewa Moneta, Zofia Podwysocka, Janina Jurczyk, Danuta Mucha, Joanna Zaguła, Irena Wiltosińska. 

Sponsorzy warsztatów: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Górniczej, Elektrownia Łagisza, Bank Spółdzielczy Będzin. Warsztaty były dofinansowane przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

 

Zapraszamy na fotorelację do GALERII ZDJĘĆ