WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności: Wielokulturowość Zagłębia Dąbrowskiego

Wielokulturowość Zagłębia Dąbrowskiego
Wojciech Pudło 30.08.2009
W związku ze zbliżającym się nieubłaganie rokiem szkolnym - nauczycielom i uczniom oraz wszystkim zainteresowanym polecamy świeżo wydaną książkę o regionie "Wielokulturowość Zagłębia Dąbrowskiego". Jest to trzeci tom serii "Regionalizm w szkolnej edukacji" wydawanej przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu przy dofinansowaniu Urzędu Miasta w Sosnowcu.

cały artykuł 7 odpowiedzi
"Niezbędna jest praca u podstaw..."
FdZD 21.03.2009
W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja pt. ?Regionalizm w szkolnej edukacji: wielokulturowość Zagłębia Dąbrowskiego" współorganizowana przez nasze stowarzyszenie razem z Wyższą Szkołą Humanitas i Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu.

Zgromadzeni wysłuchali referatów dotyczących teoretycznych aspektów nauczania o wielokulturowości, a także poruszono sprawy mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących Zagłębie, ich kultury oraz świadectw materialnych które po nich pozostały.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Wielokulturowość Zagłębia Dąbrowskiego
FdZD 19.03.2009
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych na konferencję "Regionalizm w szkolnej edukacji: wielokulturowość Zagłębia Dąbrowskiego", która odbędzie się w najbliższy piątek (20 marca) w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

Konferencja poświęcona będzie zagadnieniom związanym z wielokulturowością regionu. Omówione zostaną kwestie związane z dziejami Żydów, Rosjan, Niemców na obszarze Zagłębia Dąbrowskiego (ze szczególnym uwzględnieniem Sosnowca). Poruszone będą także kwestie związane z kulturą Zagłębia oraz właścicielami zakładów przemysłowych pochodzenia niemieckiego i żydowskiego na tym obszarze.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka