WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności: Miejsce: Powiat Będziński

Historia Zagłębia w Twojej szkole...
Piotr Bielecki 04.09.2011
Serdecznie zapraszamy szkoły i nauczycieli z naszego regionu do uczestnictwa w projekcie "Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie". W jego ramach organizujemy lekcje w gimnazjach i liceach regionu. Zajęcia są nieodpłatne. Uczniowie poznają historię regionu, a także podstawowe pojęcia związane z tradycją zagłębiowską. Dodatkowo szkoły otrzymają materiały edukacyjne do nauki regionalizmu.

Szkoły zainteresowane współpracą prosimy o kontakt mailowy kontakt@zaglebiedabrowskie.org lub telefoniczny pod numerem 531500940. Do grudnia zostanie przeprowadzonych 10 lekcji - liczy się kolejność zgłoszeń.

Oprócz zajęć w szkołach organizowane będą nieodpłatne wycieczki po historycznych miejscach regionu, na które serdecznie zapraszamy nie tylko uczniów i nauczycieli, ale każdą osobę, która chciałaby poznać historię swojej okolicy. Informacje o wycieczkach będą na bieżąco przekazywane na niniejszej witrynie internetowej.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Przygotowania do imprezy na "Dorotce" w dniu 8 sierpnia 2010
Dariusz Jurek 05.08.2010
Przygotowania do imprezy na "Dorotce" w dniu 8 sierpnia 2010 toczą się pełną parą i spory w tym udział ma także stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego. Dzięki doskonałej współpracy ze Starostwem Będzińskim i dofinansowaniu przez tą instytucję naszego projektu mogliśmy rozpocząć znakowanie trasy Via Regia na obszarze powiatu będzińskiego i pierwszy etap tych prac dobiega właśnie końca.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Spotkanie w Dniu świętego Jakuba na Górze św. Doroty w Będzinie-Grodźcu
Piotr Bielecki 21.07.2010
25 lipca z okazji Dnia św. Jakuba oraz zbliżającego się wielkimi krokami otwarcia zagłębiowskiego odcinka Via Regii, zapraszamy wszystkich sympatyków naszego regionu na otwarte, uroczyste spotkanie stowarzyszenia regionalnego Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego które będzie miało miejsce na Górze św. Doroty, w Będzinie-Grodźcu.

Historia tego miejsca sięga zamierzchłych czasów przedchrystusowych. Na szczycie wzgórza znaleziono pozostałości grodu kultury łużyckiej (tej samej, która zbudowała słynny gród w Biskupinie). Jest tu także niewielki, tajemniczy kościół… Obiekt bywa otwarty jedynie kilka razy w roku, tak więc jest to jedna z niewielu okazji by zobaczyć jego wnętrze.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Platforma internetowa Trzeciego Sektora Zagłębia Dąbrowskiego
Piotr Bielecki 18.07.2010
Mamy przyjemność poinformować, że jako jedna z dwóch organizacji z Zagłębia Dąbrowskiego otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach konkursu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich nadzorowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

cały artykuł 4 odpowiedzi
Forum internetowe w Wojkowicach
Artur Żak 15.11.2009
Rozwój społeczeństwa obywatelskiego wymaga przestrzeni w której lokalna społeczność ma możliwość wyrażania w sposób wolny i niczym nie nieskrępowany swojej opinii na wszelkie ważne dla niej tematy.
W dobie współczesnej taką przestrzeń oferują przede wszystkim lokalne portale internetowe, a w jeszcze większym stopniu lokalne fora internetowe. Tego typu media i komunikatory umożliwiają szybki, swobodny i niecenzurowany przepływ informacji, ograniczony jedynie przepisami prawa, dobrym obyczajem i tzw. netykietą.
cały artykuł 15 odpowiedzi
II FROH - wycieczka towarzysząca
Dariusz Jurek 11.10.2009
Blisko 100 osób (dwa autokary), turystów i naukowców uczestniczyło w sobotniej (10.10.2009) wycieczce będącej imprezą towarzyszącą II Międzynarodowemu Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych.

cały artykuł 34 odpowiedzi
"Zwiedzaj Zagłębie" - kolejna wycieczka!
Dariusz Jurek 06.10.2009
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego oraz sosnowiecki Oddział PTTK zapraszają na kolejną wycieczkę w ramach cyklu "Zwiedzaj Zagłębie z FdZD" mającego na celu promowanie atrakcji naszego regionu i pokazania piękna naszej Małej Ojczyzny.

Tym razem zapraszamy na wycieczkę autokarową będącą imprezą towarzyszącą II Międzynarodowemu Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych, na które także zapraszamy.

Należy podkreślić, że wycieczka ta jest sponsorowana przez organizatorów II FROH i dzięki temu jej koszt jest symboliczny, gdyż wynosi zaledwie 5 zł. od osoby.

Głównymi organizatorami II FROH, oraz sponsorami sobotniej wycieczki są następujące instytucje i organizacje:

Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Moje Miasto

Stowarzyszenie Ratujmy Kościół na Górce

Starostwo Powiatowe w Będzinie

Urząd Miejski w Będzinie


W imieniu uczestników wycieczki składamy im serdeczne podziękowanie !
cały artykuł 9 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka