WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności: Film o Zagłębiu Dąbrowskim

Wyniki ankiety - film o Powstaniu Styczniowym najważniejszy...
Piotr Bielecki 03.05.2011
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie na naszej witrynie, gdzie wybieraliśmy najważniejszą inicjatywę FdZD ubiegłego roku. Najwięcej osób oddało swój głos na stworzony przez nas film dokumentalny o Powstaniu Styczniowym w Zagłębiu. Przy tej okazji zapraszamy do jego obejrzenia zwłaszcza tych, którzy tego nie zrobili...

cały artykuł 0 odpowiedzi
Film o powstaniu doceniony
Piotr Bielecki 19.02.2011
Niezmiernie miło nam poinformować, że nasz film został uznany w plebiscycie Dziennika Zachodniego za najważniejsze wydarzenie 2010 roku, w Sosnowcu. Serdecznie dziękujemy wszystkim głosującym za uznanie i za oddane głosy.
Przejdź do wyników plebiscytu
cały artykuł 0 odpowiedzi
Obchody powstania styczniowego
Piotr Bielecki 06.02.2011
W najbliższy wtorek 8 lutego odbędą się w Sosnowcu obchody 148 rocznicy powstania styczniowego. Jednym z jego punktów będzie projekcja filmu FdZD: "Powstanie Styczniowe w Zagłębiu Dąbrowskim". Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach, które rozpoczną się o godzinie 12:00 przed Dworcem Głównym PKP w Sosnowcu.

Jednocześnie zachęcamy do lektury e-booka stworzonego przy tej okazji przez naszą organizację oraz do obejrzenia naszego filmu:

cały artykuł 0 odpowiedzi
Po pokazie filmu...
Piotr Bielecki 24.01.2011
Blisko 40 osób uczestniczyło w projekcji filmu "Powstanie Styczniowe w Zagłębiu Dąbrowskim" autorstwa naszego stowarzyszenia. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych inicjatywach FdZD. Miejscem pokaz była sosnowiecka Art Cafe Muza, której obsłudze serdecznie dziękujemy za wzorową współpracę i umożliwienie organizacji wydarzenia.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Powstanie styczniowe w Zagłębiu Dąbrowskim
Piotr Bielecki 29.09.2010
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentującego zagłębiowskie epizody powstania styczniowego, który zrealizowało nasze stowarzyszenie. Projekt został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Będzinie.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Twórcy muzyki poszukiwani
Piotr Bielecki 03.08.2010
W związku z realizacją przez Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego projektu stworzenia filmu dokumentalnego "Powstanie styczniowe w Zagłębiu Dąbrowskim", stowarzyszenie zatrudni osobę komponującą lub odtwarzającą muzykę (najlepiej instrumentalną). Wykonana usługa będzie służyła za tło dźwiękowe filmu.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Ekipa filmowa w Sztygarce
Piotr Bielecki 14.06.2010
W czwartek, 10 czerwca gościliśmy w Muzeum Miejskim Sztygarka w Dąbrowie Górniczej, gdzie Jarosław Krajniewski opowiadał przed kamerą o początkach powstania styczniowego w naszym regionie oraz o tutejszych fortyfikacjach. Nasza pięcioosobowa drużyna filmowa w dalszej kolejności odwiedziła wykopaliska prowadzone w sosnowieckim Zagórzu. W najbliższych dniach planujemy sfilmować będziński zamek, a także górę zamkową.

Przy okazji ostatnich zdjęć dziękujemy Muzeum Miejskiemu "Sztygarka" za pomoc i przychylność w realizacji naszego projektu.
cały artykuł 4 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka