WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności: Miejsce: Czeladź

Historia Zagłębia w Twojej szkole...
Piotr Bielecki 04.09.2011
Serdecznie zapraszamy szkoły i nauczycieli z naszego regionu do uczestnictwa w projekcie "Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie". W jego ramach organizujemy lekcje w gimnazjach i liceach regionu. Zajęcia są nieodpłatne. Uczniowie poznają historię regionu, a także podstawowe pojęcia związane z tradycją zagłębiowską. Dodatkowo szkoły otrzymają materiały edukacyjne do nauki regionalizmu.

Szkoły zainteresowane współpracą prosimy o kontakt mailowy kontakt@zaglebiedabrowskie.org lub telefoniczny pod numerem 531500940. Do grudnia zostanie przeprowadzonych 10 lekcji - liczy się kolejność zgłoszeń.

Oprócz zajęć w szkołach organizowane będą nieodpłatne wycieczki po historycznych miejscach regionu, na które serdecznie zapraszamy nie tylko uczniów i nauczycieli, ale każdą osobę, która chciałaby poznać historię swojej okolicy. Informacje o wycieczkach będą na bieżąco przekazywane na niniejszej witrynie internetowej.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Przedszkolaki poznają Zagłębie
Piotr Bielecki 06.03.2011
W dobie silezjanizacji regionu, niezwykle wartościową inicjatywą wykazało się Grono Pedagogiczne i wychowankowie przedszkoli z Sosnowca, Czeladzi i Zawiercia. Plan ich działania przewiduje zorganizowanie wspólnych spotkań dzieci, a także wycieczek na których będą poznawać Zagłębie.
FdZD ma przyjemność być organizacją wspierającą inicjatywę. Będziemy zatem na bieżąco pomagać w akcji i informować o jej przebiegu.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Platforma internetowa Trzeciego Sektora Zagłębia Dąbrowskiego
Piotr Bielecki 18.07.2010
Mamy przyjemność poinformować, że jako jedna z dwóch organizacji z Zagłębia Dąbrowskiego otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach konkursu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich nadzorowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

cały artykuł 4 odpowiedzi
Uzupełniamy luki w zagłębiowskich miejscach pamięci
Dariusz Jurek 23.09.2009
Odpowiadając na apel redaktora naczelnego portalu sosnowiec fakty.pl, pana Piotra Dudały stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego podjęło się zadania skatalogowania Miejsc Pamięci znajdujących się na terenie Zagłębia Dąbrowskiego.
W swojej pracy oparliśmy się w dużym stopniu na oficjalnym wykazie sporządzonym i prowadzonym przez Urząd Wojewódzki w Katowicach. Wykaz ten został ustanowiony odpowiednimi przepisami które dokładnie regulują zasady dopisywania i skreślania poszczególnych miejsc i obiektów.

cały artykuł 8 odpowiedzi
Nalepka na samochód Czeladź - Najstarsze miasto Zagłębia
FdZD 30.04.2009
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego wyraża aprobatę dla działań Władz miasta Czeladź mających na celu promocję Zagłębia Dąbrowskiego.

Wydana przez Urząd Miejski nalepka na samochód w sposób bezpośredni przypomina mieszkańcom Czeladzi o ich tożsamości. Czeladź to najstarsze miasto Zagłębia Dąbrowskiego i należy to z dumą wyrażać. Gratulujemy dobrego pomysłu i życzymy sukcesu w jego realizacji.
cały artykuł 5 odpowiedzi
Impreza mikołajkowa
FdZD 10.12.2008
6 grudnia w klubie Traffic w Czeladzi odbyła się mikołajkowa zabawa dla dzieci, którą współorganizowało FdZD razem z czeladzkimi stowarzyszeniami ART TRAFFIC i Rozwój Miasta.

Na początku na dużym ekranie, niczym w kinie, odbyła się projekcja filmu dla dzieci. Po skończeniu projekcji filmu najmłodsi mieli okazję pobawić się pod sceną. Część dzieci śpiewała w konkursie karaoke, inne dzieci brały udział w konkursie rysunkowym.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Zagłębiowska Masa Krytyczna
FdZD 25.09.2008

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji przejazdu na rowerach przez centra miast Zagłębia, który odbędzie się w najbliższą sobotę - 27 września.

Trasa będzie przebiegać przez Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą, Będzin i Czeladź. Rozpoczęcie zaplanowane jest spod dworca głównego w Sosnowcu na godzinę 14:00, a miejscem zakończenia trasy jest rynek w Czeladzi.

Szczegóły akcji: http://zmk.wikidot.com

W związku z bardzo licznymi zapytaniami internautów dotyczącymi Zagłębiowskiej Masy Krytycznej informujemy, że nie jesteśmy organizatorami tej imprezy. Jej inicjatorami i głównymi organizatorami są wyłącznie nasi koledzy z FdZD - Sosnowiec. Jest to inicjatywa jak najbardziej godna poparcia i w związku z tym zachęcamy do udziału w niej wszystkich miłośników rowerów.

cały artykuł 9 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka