WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Architektura Zagłębia Dąbrowskiego w piśmie i filmie
Michał Kusiak 23.12.2017
Zapraszamy serdecznie na spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, podczas którego zostaną zaprezentowane dwa projekty zrealizowane przez Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego w ramach konkursu na realizację zadań publicznych Miasta Sosnowca w dziedzinie kultury w 2017 r.

Spotkanie odbędzie się 29 grudnia 2017 r. w kawiarni ARTKWARIUM ul. 3 Maja 1 w Sosnowcu (Plastry miodu) o godzinie 18:00

Film dokumentalny "Zagłębiowska nekropolia czterech wyznań" - autorstwa Michała Kusiaka, opowiada o sosnowieckiej nekropolii czterech cmentarzy: ewangelickim, prawosławnym, katolickim i żydowskim, które znajdują się w dzielnicy Pogoń.

Książka "Architekci włoskiego pochodzenia na terenie Zagłębia Dąbrowskiego" autorstwa Grzegorza Onyszki, opowiada o włoskich architektach: Andrea Dell’Aqua, Franciszka Marii Lanciego oraz Henryka Marconiego, którzy działali na terenie Zagłębia Dąbrowskiego.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Michał Kusiak 23.12.2017

cały artykuł 0 odpowiedzi
Barbórka w Muzeum Saturn w Czeladzi
Michał Kusiak 06.12.2017
4 grudnia 2017 r. w czeladzkim Muzeum Saturn odbyło się podsumowanie projektu "Narracje i obrazy górnicze z terenu Czeladzi". O projekcie i wynikach opowiedziała Dobrawa Skonieczna-Gawlik, zwieńczeniem projektu była wystawa prezentująca informacje o wynikach projektu z licznymi zdjęciami i ciekawymi górniczymi eksponatami. Przed prezentacją projektu wystąpiła Czeladzka Orkiestra Górnicza.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Wykład "Naczelnik w Sukmanie" prof. Dariusz Nawrot
Michał Kusiak 01.12.2017


13 października 2017 r. w czeladzkim Muzeum Saturn odbył się wykład prof. Dariusza Nawrota o Tadeuszu Kościuszce pt. "Naczelnik w Sukmanie".
cały artykuł 0 odpowiedzi
Sesja naukowa kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie
Michał Kusiak 01.12.2017


28 października 2017 r. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie odbyła się sesja naukowa pt. "Wiara - Historia - Sztuka". Sesja naukowa miała charakter otwarty. Wśród poruszanych tematów była ochrona zabytków Zagłębia Dąbrowskiego, przebieg prac konserwatorskich w kościele prowadzonych w latach 2009 – 2017, zabytkowy wystrój i wyposażenie świątyni, prace badawcze wątków jej murów i fundamentów. Nie zabrakło również zagadnień związanych z archeologicznymi odkryciami w mieście i zarysowania rezultatów prac archeologicznych prowadzonych we wnętrzu kościoła w 2014 roku.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Jubileusz 90-lecia działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu
Michał Kusiak 01.12.2017


23 listopada 2017 r. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Jana Kiepury w Sosnowcu odbyła się uroczysta gala jubileuszowa zorganizowana z okazji 90-lecia działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Podczas uroczystości wręczono wiele medali o odznaczeń dla pracowników biblioteki oraz zaprzyjaźnionych instytucji. Na koniec zagrała orkiestra ZSM pod kierunkiem Macieja Piątka-Czarneckiego.
cały artykuł 0 odpowiedzi
FdZD rekomenduje Stanisława Czekalskiego do Rady Seniorów Miasta Sosnowca
Michał Kusiak 24.11.2017
Obecność Stanisława Czekalskiego w sosnowieckiej Radzie Seniorów jest jak najbardziej wskazana gdyż podmiot ten wzbogaci się o osobę o wyjątkowych walorach i kwalifikacjach, dobrego organizatora, i przewodnika turystycznego.
Zachęcamy wszystkich pełnoletnich mieszkańców Sosnowca do oddania na niego swojego głosu w najbliższych wyborach do sosnowieckiej Rady Seniorów.


cały artykuł 0 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka