WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Jarmark u Schoenów
Michał Kusiak 15.05.2018
Zapraszamy serdecznie na Pierwszy Jarmark u Schoenów.
Już w najbliższą sobotę 19 maja od godziny 15:00 do 19:00 w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu, ul. Chemiczna 12, Sosnowiec.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Historia Zagłębia Dąbrowskiego dla najmłodszych w Muzeum w Sosnowcu
Michał Kusiak 14.05.2018
O poczuciu przynależności, przywiązaniu do swojego regionu, najbardziej znanych zabytków i zakątków Zagłębia Dąbrowskiego będą rozmawiały dzieci z sosnowieckich przedszkoli podczas organizowanej przez Przedszkole Miejskie nr 3 w Sosnowcu pierwszej edycji konkursu wiedzy o Zagłębiu Dąbrowskim. Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, iż spotkanie odbędzie się 29 maja w Miejskim Muzeum Pałacu Schoena, który bezwzględnie jest wizytówką Sosnowca. Jak mówi pomysłodawczyni spotkania pani Katarzyna Kantorysińska: konkurs ma za zadanie kształtować u dzieci świadomość regionalną, wiedzę na temat historii regionu oraz dziedzictwa kulturowego. Dzięki wspólnej zabawie, zagadkom i różnorodnym zadaniom uda nam się wspólnie zgromadzić ogromną wiedzę na temat Zagłębia Dąbrowskiego ale także stworzyć nową tradycję wspólnych corocznych spotkań.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Pierwszy "Zagłębiowski Czwartek"
Michał Kusiak 01.05.2018
24 kwietnia 2018 r. w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu odbył się pierwszy Zagłębiowski Czwartek, zorganizowany przez Instytut Zagłębia Dąbrowskiego. Mogliśmy wysłuchać wykładu "Na marginesie wielkiej historii, obszar Zagłębia Dąbrowskiego w epoce nowożytnej", który wygłosił historyk dr Paweł Duda.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Spotkanie z prof. Adamem Gierkiem "Wokół rodziny"
Michał Kusiak 01.05.2018
20 kwietnia w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu odbyło się spotkanie z prof. Adamem Gierkiem, posłem do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie pt. "Wokół rodziny" było okazją do rozmów oraz wysłuchania wspomnień dotyczących bardziej prywatnych aspektów z życia I sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Wernisaż wystawy twórczości Patrycji Pawęzowskiej "Tożsamość obrazu"
Michał Kusiak 13.04.2018
9 kwietnia 2018 r. w Sosnowieckim Centrum Sztuki - Zamek Sielecki odbył się wernisaż wystawy twórczości Patrycji Pawęzowskiej pt. "Tożsamość obrazu".Wystawa ta jest zapisem poufnego dialogu zainicjowanego przez wyobraźnię, jest odpowiedzią na zagadnienie identyfikacji siebie w przestrzeni życia. Tworzenie obrazu pozwala mi zapanować nad osamotnieniem i lękiem, odnawia intymne relacje z bliskimi. na ekspozycję złożą się fotografie i instalacje.
Kurator: Małgorzata Malinowska-Klimek
cały artykuł 0 odpowiedzi
Wernisaż wystawy fotografii "Witraże z moich snów"
Michał Kusiak 10.04.2018
28 marca 2018 r. w sosnowieckiej Galerii "Łakomscy" odbył się wernisaż wystawy fotografii "Witraże z moich snów", autorstwa Wiesławy Stawarz.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Michał Kusiak 30.03.2018

cały artykuł 0 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka