WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności: Miejsce: Będzin

"Parcina" poszukuje informacji o pilotach i szkole szybowcowej
Wojciech Pudło 12.08.2009
Stowarzyszenie "Parcina" poszukuje kontaktu z osobami, które posiadają informacje lub
materiały dotyczące szkoły szybowcowej na wzgórzu Parcina w Będzinie, w szczególności
informacji o...
cały artykuł 3 odpowiedzi
Muzeum Zagłębiowskich Żydów w Mizrachi?
FdZD 03.08.2009
Będzin przed wojną był nazywany Jerozolimą Zagłębia, i było w tym dużo prawdy ponieważ stanowili oni blisko połowę mieszkańców miasta. W dzisiejszym Będzinie oprócz dwóch rozpadających się domów modlitwy i jednego kirkutu praktycznie nie zachowały się żadne ślady po ich obecności. W odkrywaniu historii i kultury Żydów Będzina oraz całego Zagłębia przypominają nam odbywające się co roku Dni Kultury Żydowskiej oraz przyjazd Światowego Związku Żydów Zagłębia.
cały artykuł 4 odpowiedzi
Podsumowanie konkursu "Rok obrzędowy w Zagłębiu Dąbrowskim"
FdZD 09.05.2009
30 kwietnia 2009 roku o godz. 11.00 w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie siedzibie Muzeum Zagłębia miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom i uczestnikom V edycji konkursu Rok obrzędowy w Zagłębiu Dąbrowskim zwyczaje i tradycje rodzinne, nad którym patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Będzińskiego, a także prezydenci i burmistrzowie miast zagłębiowskich. Patronat medialny nad tegoroczną edycją sprawował sosnowiec.info.pl, Przegląd Dąbrowski oraz Wiadomości Zagłębia.
cały artykuł 10 odpowiedzi
Plan wycieczki i konferencji
FdZD 04.05.2009
Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, oraz Oddział Miejski PTTK w Sosnowcu zapraszają na kolejną wycieczkę w ramach cyklu "Zwiedzaj Zagłębie z FdZD".
Wycieczka ta jest także imprezą towarzyszącą międzynarodowej konferencji "Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych", której głównym organizatorem jest będzińskie stowarzyszenie "Moje Miasto".

Obejrzyj film
cały artykuł 7 odpowiedzi
Biblioferie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie
FdZD 12.02.2009
W ramach Biblioferii przeprowadziliśmy w Będzinie ?Warsztaty filmowca? dla dzieci. Uczestnicy mieli okazję bezpośrednio doświadczyć pracy na planie filmowym. Każde z dzieci mogło wcielić się w wybraną przez siebie rolę. Największą popularnością cieszył się zawód aktorki/aktora, choć także znaleźli się być może przyszli reżyserzy/reżyserki, operatorzy, kaskaderzy i charakteryzatorki.
cały artykuł 4 odpowiedzi
W Będzinie polała się krew
FdZD 16.01.2009
Drugi dzień "Zagłębiowskich dni krwiodawstwa przypadł na Będzin.

Do akcji w Będzinie przystąpiło 30 osób, z czego 18 udało się oddać krew. Przedsięwzięcie wsparł miedzy innymi Starosta Będziński Adam Lazar, Naczelnik Wydziału informacji i rzecznik prasowy starostwa Piotr Dudała, oraz kustosz Zamku Będzińskiego i Muzeum Zagłębia Jarosław Krajniewski. Starostwo Będzina podarowało dla RCKiK także serduszka(poduszeczki ułatwiające oddanie krwi).
cały artykuł 2 odpowiedzi
Oddaj krew w Zagłębiu
FdZD 12.01.2009
"Zagłębiowskie dni krwiodawstwa" - pod takim hasłem Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizują zbiórkę krwi w Zagłębiu Dąbrowskim.
Serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału w akcji i informowania o inicjatywie znajomych i bliskich. Jest to niezwykła okazja by niewielkim swoim nakładem pomóc chorym, a także przy okazji pokazać pozytywną postawę Zagłębiaków.
cały artykuł 9 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka