WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Polecamy: Pełny Ludowy
Piotr Bielecki 25.08.2010

cały artykuł 0 odpowiedzi
Głosowanie imienne na TAK
Piotr Bielecki 24.08.2010
Rzadko kiedy zdarza się by wszyscy głosujący byli jednego zdania. Zdarzyło się tak, gdy na naszej witrynie internetowej zapytaliśmy o stosunek do głosowania imiennego w samorządzie. Umożliwiłoby to protokołowanie, jak glosują poszczególni radni. Jak to jest więc możliwe, że obywatele chcą... a z zagłębiowskich miast tylko w Czeladzi istnieją elementy głosowania imiennego?
cały artykuł 0 odpowiedzi
Spotkanie integracyjne FdZD
Piotr Bielecki 20.08.2010
Zapraszamy wszystkich sympatyków i członków naszego stowarzyszenia, na nieformalne spotkanie, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 sierpnia w Dąbrowie Górniczej. O godzinie 16:50 przewidziana jest zbiórka przed wejściem do Pałacu Kultury Zagłębia, skąd o godzinie 17:00 udamy się do pobliskiego pubu/restauracji by w spokoju, przy różnorakich napojach i potrawach, porozmawiać na tematy związane nie tylko z naszym regionem.

Szczególnie zachęcamy do udziału osoby zainteresowane naszą działalnością, gdyż będzie to doskonała okazja by poznać siebie nawzajem w mniej formalnej atmosferze.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Przemierzywszy piaski pustyni...
Piotr Bielecki 16.08.2010
Brak słońca nie przeszkodził w wycieczce na pustynie błędowską. Zebrani śmiałkowie po jednej godziny drogi, dotarli przez las na otwartą przestrzeń. Przeszliśmy na wzgórze Dąbrówka, skąd rozpościerał się widok na większą część pustyni, a następnie udaliśmy się na wypoczynek do chechelskiej karczmy. Po czterech godzinach wyprawy udało nam się, pomimo coraz bardziej padającego deszczu wrócić na miejsce startu, gdzie rozjechaliśmy się do domów.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Maszerujemy po pustyni...
Piotr Bielecki 11.08.2010
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zaprasza w najbliższą niedzielę, tj. 15 sierpnia na marsz przez Pustynię Błędowską - jedyny taki okaz w Polsce. Wyprawa ma charakter mobilno-pieszy. Zbiórka uczestników przy pomniku "Bohaterów Czerwonych Sztandarów" (tzw. "pomnik Hendrixa") w centrum Dąbrowy Górniczej o godz. 8:50 lub na miejscu startu wędrówki tj. przy przystanku KZK GOP Kuźnica Błędowska, o godzinie 10:00.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Biografie: Wiktor Monsiorski (1872 - 1932)
Dariusz Jurek 10.08.2010
Urodził się w 1872 r. w Pińczowie. Po ukończeniu progimnazjum pinczowskiego przenosi się do Warszawy. Tam pobiera nauki w gimnazjum, a następnie w szkole technicznej. Swoją karierę dziennikarską Wiktor Monsiorski rozpoczyna w „Kurjerze Łódzkim”. W 1906 r. przeprowadza się na stałe do Zagłębia Dąbrowskiego.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Otwarcie Via Regia już jutro!
Piotr Bielecki 07.08.2010
Wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Będzinie oraz parafią pw. św. Katarzyny przygotowaliśmy w dniu jutrzejszym otwarcie odcinka szlaku św. Jakuba VIA REGIA, połączone z odpustem parafialnym i II Zagłębiowskim Zlotem Motocyklistów.

Pierwsza część imprezy odbędzie się w Kościółku na Górze św. Doroty. Druga część wraz z piknikiem, koncertami i widowiskowym POKAZEM ŚWIATŁA I OGNIA odbędzie się na polanie na Górze św. Doroty.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka