WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Powstanie styczniowe w Zagłębiu Dąbrowskim
Piotr Bielecki 29.09.2010
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentującego zagłębiowskie epizody powstania styczniowego, który zrealizowało nasze stowarzyszenie. Projekt został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Będzinie.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Pierwszy zagłębiowski zlot...
Piotr Bielecki 29.09.2010
W dniu 25.09. 2010 na Górze św. Doroty odbył się I Zlot Zagłębiowski zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Będzinie, oddziały miejskie PTTK (Sosnowiec, Będzin), oraz stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego składający się z części turystycznej, oraz z części dotyczącej NGO z terenu powiatu będzińskiego i całego Zagłębia Dąbrowskiego.
cały artykuł 0 odpowiedzi
I Zagłębiowski Zlot Organizacji Pozarządowych
Piotr Bielecki 21.09.2010
Zapraszamy na kolejną imprezę w ramach projektu "Zwiedzaj Zagłębie ", która odbędzie się 25 września 2010. Tym razem wybieramy się na pieszą wędrówkę czterema różnymi trasami z metą o godzinie 13.00 na Górze św. Doroty

Zobacz szczegóły

cały artykuł 0 odpowiedzi
POLECAMY: Festiwal filmowy WATCH DOCS 2010 Katowice
Wojciech Pudło 18.09.2010
W dniach od 18go do 24go października w Katowicach odbędzie się wyjątkowy festiwal filmowy WATCH DOCS - Prawa człowieka w filmie. Filmy dokumentalne z całego świata, wystawy zdjęć, spotkania i wiele innych wydarzeń. (polecamy także z tego względu, że dwóch członków FdZD miało bezpośredni udział w powstaniu poniższej filmowej zapowiedzi, a jeden nawet występuje ;)
Miejmy nadzieję, że to przyczynek by już za rok, już za rok... może także Sosnowiec będzie miał swoją edycję?

cały artykuł 0 odpowiedzi
Festiwal Ludzi Aktywnych już w piątek
Piotr Bielecki 14.09.2010
Zachęcamy wszystkie osoby chcące poznać zagłębiowskie organizacje pozarządowe, do wizyty w najbliższy piątek (od 14 do 19) przed Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej .

Wśród prezentujących się organizacji będzie także FdZD. Na miejscu będzie można zapoznać się z owocami naszej działalności, a także planami na najbliższe miesiące. Jest to także doskonała okazja by nas poznać osobiście i ewentualnie wstąpić w nasze szeregi.
Serdecznie zapraszamy!
cały artykuł 0 odpowiedzi
Popieramy Komunikację Nocną w Dąbrowie
Piotr Bielecki 07.09.2010
Z uwagą obserwujemy inicjatywę dąbrowskich internautów, którzy postulują stworzenie nocnego połączenia autobusowego między ich miastem, a centrum Katowic. Należy przyklasnąć inicjatywie gdyż dąbrowianie są pod tym względem mocno poszkodowani. Nocna komunikacja istnieje bowiem między większością miast Zagłębia i Śląska.

Problem już wcześniej został dostrzeżony na naszym forum, stąd naturalne jest jego poparcie przez FdZD. Sytuacja wymaga poprawy zwłaszcza w weekendy, kiedy autobusy nocne w kierunku Zagłębia są napełnione w szczególnie wysokim stopniu. Kliknij by poprzeć petycję .
cały artykuł 0 odpowiedzi
Przed nami wybory samorządowe. Nowa ankieta na naszej stronie. Zapraszamy.
Wojciech Pudło 26.08.2010
Czy kandydaci startujący w wyborach samorządowych powinni być poddawani dodatkowym testom - wiedzy, umiejętności, kompetencji? Zapraszamy do udziału w ankiecie (na stronie głównej okienko poniżej "Forum").
cały artykuł 0 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka