WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Witamy w Zagłębiu Dąbrowskim, witamy w Sosnowcu!
Dariusz Jurek 12.12.2010
Przed drugą turą wyborów na Urząd Prezydenta Sosnowca zwróciliśmy się do obu kandydatów z szeregiem pytań w kwestiach regionalnych. Było tam także pytanie związane z pielęgnowaniem historycznej i kulturowej granicy Zagłębia Dąbrowskiego, oraz sugestia aby na granicy Sosnowca i Katowic postawić baner, tzw. „witacz” promujący nasz region.

Byliśmy mile zaskoczeni że obaj kandydaci odpowiedzieli bardzo pozytywnie zarówno na to pytanie jak i na naszą sugestię zamontowania banera witającego na tej ruchliwej trasie podróżnych wjeżdżających do naszego miasta i do naszego regionu. Ta prosta, stosunkowo tania i niezwykle skuteczna metoda promocyjna jest przecież często spotykana nie tylko w Polsce ale i na całym świecie.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Obsługa I-NGO - szkolenie w Sosnowcu
Piotr Bielecki 10.12.2010
16 grudnia (czwartek) w Sosnowieckim Centrum Organizacji Pozarządowych przy pl. Kościuszki 5, (sala 108) w godzinach 16-19 odbędzie się spotkanie, a zarazem szkolenie poświęcone projektowi I-NGO.

Prowadzący rozwieje wszelkie Państwa wątpliwości, nauczy obsługi platformy i przekaże wiedzę na temat tworzenia atrakcyjnych witryn internetowych. Na miejscu będzie można też zgłosić akces do projektu.

Zainteresowanych szkoleniem prosimy o mailowe zadeklarowanie chęci uczestnictwa w szkoleniu na adres: piotr.bielecki@zaglebiedabrowskie.org

cały artykuł 0 odpowiedzi
I-NGO: platforma internetowa organizacji pozarządowych; trwa nabór do projektu
Piotr Bielecki 10.12.2010
Projekt realizowany przez stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego (FdZD) jest adresowany do organizacji z naszego regionu (Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, powiaty: będziński, zawierciański, olkuski, myszkowski). Głównym jego założeniem jest zbudowanie portalu internetowego, za pośrednictwem którego każda organizacja będzie mogła w intuicyjny sposób stworzyć i zarządzać własną stroną internetową. Jedynie, co jest wymagane to szczere chęci, bowiem obsługa platformy będzie intuicyjna i nawet osoba nieznająca się na komputerach będzie umiała ją obsłużyć. Dodatkowo, w przypadku bardziej zawiłych kwestii, pomocą służą wolontariusze, którzy mogą nieodpłatnie przyjechać nawet do siedziby organizacji-beneficjenta projektu.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Biografie: Michał Bokalski (1900 - 1966)
Dariusz Jurek 08.12.2010
PILOT, PRACOWNIK PRZEDSIĘBIORSTW BUDOWLANYCH

Urodził się w Ostrowach Górniczych w 1900 roku; syn górnika Karola i Anny z domu Stróżyńskiej. Należał do Dąbrowskiego Koła Wycieczkowego, a od 1912 roku był skautem I Drużyny Skautowej im. Dionizego Czachowskiego w Dąbrowie Górniczej.
Uczęszczał do siedmioklasowej Szkoły Handlowej w Będzinie. Jako nastolatek służył w Legionach Polskich 4 pułku piechoty kompanii uzupełniającej. Następnie działał w Polskiej Organizacji Wojskowej na terenie Zagłębia Dąbrowskiego, gdzie pełnił funkcję zastępcy komendanta organizacji szkolnej.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Zaproszenie na kulig - Wisła Czarne
Dariusz Jurek 02.12.2010
Nie masz planów na najbliższą sobotę? Chcesz atrakcyjnie spędzić czas na łonie przyrody u podnóża Baraniej Góry podziwiając górskie zimowe widoki i spróbować kiełbaski pieczonej w góralskim szałasie?

Zapraszamy zatem na kolejny kulig który powoli staję się tradycją wspólnych zimowych imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych „Nie bójmy się przyszłości”, oraz stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego.

Poniżej przedstawiamy program imprezy:
cały artykuł 0 odpowiedzi
Regionalizm według kandydatów na urząd Prezydenta Sosnowca
Piotr Bielecki 01.12.2010
Programy wyborcze i debaty Kandydatów na stanowisko Prezydenta Miasta Sosnowca w sposób niewystarczający informowały co obaj sadzą w kwestiach tematyki regionalnej. Aby w jakimś stopniu zapełnić deficyt tych informacji stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zwróciło się do obu pretendentów z krótkim wyborem pytań, o czym informowaliśmy wcześniej na naszej stronie internetowej.

Mamy satysfakcję poinformować że z obu sztabów wyborczych otrzymaliśmy pisemne odpowiedzi na nasze pytania za co serdecznie dziękujemy Szanownym Panom: Kazimierzowi Górskiemu i Jarosławowi Pięcie.
cały artykuł 0 odpowiedzi
I-NGO - spotkanie
Piotr Bielecki 30.11.2010
2 grudnia (czwartek) w sosnowieckim centrum organizacji pozarządowych (sala 108) przy pl. Kościuszki 5, w godzinach 17-20 odbędzie się spotkanie poświęcone projektowi I-NGO, dotyczącemu budowania internetowej platformy organizacji pozarządowych. Na miejscu będzie można poznać założenia projektu, nauczyć się obsługi panelu zarządzającego, a także zgłosić akces do inicjatywy.

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych z Zagłębia Dąbrowskiego, zainteresowanych posiadaniem własnej witryny internetowej.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, a jego realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka