Kontakt

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego

STKZD 42-500 Będzin
ul. Małachowskiego 29
tel. +48 795 422 561

e-mail do Zarządu STKZD
orlowska.stkzd@gmail.com

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wystawa prac członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary w Gródkowie ul. Zwycięstwa 2 zaprasza na
wystawę prac członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego 
z dziedziny malarstwa, fotografii i haftu artystycznego z okazji 35-lecia działalności. 
Wernisaż odbędzie się 18.10.2019 godz. 17.00

Wystawa rzeźby ceramicznej Marii Golanka

Dnia 17.10.2019 o godz.17-tej w Filii nr 4 Biblioteki na Sielcu w Sosnowcu ul.Zamkowa 9 
Odbędzie się wystawa rzeźby ceramicznej Marii Golanka, 
połączona z degustacją bryndzy i oscypka. 
Serdecznie zapraszamy! 


Konkurs Literacko-Plastyczny "Znaszli ten kraj"

XI edycja konkursu Literacko-Plastyczny "Znaszli ten kraj"

Temat przewodni: „EKOLOGIA - ZIELONY HORYZONT”

 

Pliki do pobrania:

 

pobierz: Regulamin konkursu "Znaszli ten kraj" 2019

 

pobierz: Oświadczenie do konkursu "Znaszli ten kraj" 2019

Akademia WSB

Jubileuszowe interdyscyplinarne warsztaty artystyczne 2019

Wojciech Skórka wystawa Muzeum Będzin 2019

 

Przed nami kolejna odsłona "Muzealnych Spotkań Podróżniczych", tym razem prosto z kolorowych Indii!

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza na spotkanie podróżnicze, które odbędzie się 18 września 2019 roku o godzinie 17.00 w Pałacu Mieroszewskich. Do "krainy wielu bogów" zabiorą nas Katarzyna i Wojciech Skórka, pasjonaci podróży i fotografii, którzy opowiedzą o tym niesamowitym kraju kolorowych sari i aromatycznych przypraw, gdzie każda, nawet codzienna sytuacja jest wyjątkowym fotograficznym kadrem. Poznają Państwo mieszkańców Radżastanu, Tamil Nadu i Kerali oraz ich barwną codzienność, która zainspirowała naszych podróżników do stworzenia całego cyklu fotografii. Zdjęcia te znalazły się na wystawie "Indie w obiektywie Wojciecha Skórki", którą można oglądać w będzińskim zamku do 18 września 2019 r.
Nasze wydarzenie uświetni występ grupy tanecznej Kahani, która przeniesie nas w świat bollywoodzkich filmów.

Serdecznie zapraszamy.

Festiwal ludzi aktywnych

Zapraszamy na 2. Będziński Festiwal Fotografii "Lotnicza Pasja"

Serdecznie zapraszamy na 2. Będziński Festiwal Fotografii „Lotnicza Pasja”.

 

Kolejna edycja Będzińskiego Festiwalu Fotografii odbędzie się 8 września 2019 r. w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie. Tegoroczna edycja festiwalu w całości poświęcona będzie lotniczej pasji - od godziny 13:30 w przepięknych wnętrzach Pałacu Mieroszewskich odbywać się będą spotkania z zaproszonymi gośćmi - swoje prelekcje przedstawią Tomasz Woźniak - fotograf, pasjonat fotografii lotniczej, Piotr Adamczyk - Public Relations Manager Katowice Airport, Robert Neumann - fotograf, specjalista w dziedzinie fotografii dronowej. Na 2. Będziński Festiwal Fotografii zaproszenie przyjęli także goście specjalni - Kapitan Dariusz Kulik - pilot liniowy, kapitan Airbusa A320, twórca kanału Youtube „Turbulencja” oraz Bartosz Bera - fotograf lotniczy, specjalizuje się w wykonywaniu sesji Air - to - Air.

 

Prócz ciekawych prelekcji odwiedzający będą mogli obejrzeć wystawę zdjęć Bartka Bery i pasjonatów fotografii lotniczej oraz modeli samolotów z kolekcji Piotra Sobczyka i Sebastiana Dombrowskiego. Podczas festiwalu wśród zgromadzonych rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody oraz upominki.

 

Wystawa poplenerowa

Igłą malowane - Halina Kwiatkowska

 

"POD NIEBEM" Wystawa fotografii lotniczej i modeli samolotów

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania nowej wystawy w Pałacu Mieroszewskich pt. "POD NIEBEM" - Wystawa fotografii lotniczej i modeli samolotów, która zostanie otwarta 3 sierpnia 2019 r.

 

Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie Bartka Bery - fotografa lotniczego, który specjalizuje się w sesjach "air to air". W ostatnich latach fotografował większość statków powietrznych należących do Sił Zbrojnych RP oraz wielu innych krajów NATO (Francja, Niemcy, Belgia, Holanda, Węgry, Włochy, Norwegia, Słowacja, Dania, Portugalia, Kanada, Stany Zjednoczone, Litwa i inne). Fotografował polskie kontyngenty wojskowe w Afganistanie i na Litwie. Był głównym koordynatorem fotograficznym sesji wykonywanych z okazji 100 lecia lotnictwa wojskowego oraz NATO Tiger Meet 2018.

 

Dodatkową gałęzią jego fotograficznej działalności są siły specjalne – fotografował między innymi Jednostkę Wojskową GROM.

 

Druga część wystawy to prezentacja dorobku fotograficznego spotterów - pasjonatów fotografii lotniczej. Na ekspozycji będzie można zobaczyć zdjęcia Adama Sygacza, Tomasza Woźniaka, Krzysztofa Kowalczyka, Andrzeja Rakowskiego, Grzegorza Rakosza, Adama Matuszkiewicza, Franciszka Tarskiego, Radosława Beneša, Rafała Liwochowskiego, Sebastiana Dombrowskiego, Adama Cupiała oraz Piotra Maja.

 

Ekspozycję fotografii lotniczej uzupełni wystawa modeli samolotów - zarówno wojskowych z okresu I i II Wojny Światowej jak i modeli samolotów pasażerskich z całego świata w różnych skalach.

 

Wystawa potrwa od 3 sierpnia do 22 września 2019 r.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,549,653 unikalnych wizyt