WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Premiera nowej płyty Konopians
Przemysław Szałański 21.01.2011
Fani muzyki reggae w końcu doczekali się kolejnej płyty jednego z najbardziej charakterystycznych zespołów tego gatunku - Konopians. Płyta zatytułowana "eSTiOuPi" to solidna dawka mieszanki EarlyReggae, Rocksteady i Ska, którą muzycy określają jako OldSchoolReggae.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Spotkajmy się w Muzie
Piotr Bielecki 15.01.2011
Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu "Powstanie Styczniowe w Zagłębiu Dąbrowskim" połączone ze spotkaniem członków i sympatyków Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego. Odbędzie się ono w niedzielę 23 stycznia, o godzinie 16, w sosnowieckim Art Cafe Muza przy ulicy Warszawskiej 2.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Polecamy: Wywiad z Marcinem Borutą
Piotr Bielecki 08.01.2011
cały artykuł 0 odpowiedzi
Zapomniana historia: Sprawa Grupy Dywersyjnej "Dynamit" z Dąbrowy Górniczej
Dariusz Jurek 06.01.2011
Po zakończeniu II wojny światowej na terenie Zagłębia Dąbrowskiego działało około trzydziestu różnych nielegalnych związków i organizacji, które skupiały osoby pragnące walczyć z komunistycznym totalitaryzmem. O wielu z nich pisał Jerzy Stachnik w artykule pt. „Z dziejów konspiracji antykomunistycznej” zamieszczonym w Roczniku Sosnowieckim tom II. O grupie „Dynamit” zawarł jednak jedynie krótką wzmiankę. Inne publikacje na ten temat nic nie mówią...
cały artykuł 0 odpowiedzi
Szkolenie z I-NGO w Jaworznie
Piotr Bielecki 29.12.2010
W czwartek, 30 grudnia, przy ulicy Grunwaldzkiej 35 odbędą się szkolenia dla organizacji pozarządowych z Jaworzna. Wolontariusze I-NGO będą zakładać strony internetowe, wizytówki i ustalać z organizacjami szczegóły współpracy. Będą też odbywać się zapisy kolejnych stowarzyszeń. Na miejscu pojawi się koordynator projektu, który wszystkim zainteresowanym udzieli cennych rad i nauczy poruszać się po portalu I-NGO.

cały artykuł 0 odpowiedzi
Wesołych Świąt!
Przemysław Szałański 24.12.2010
cały artykuł 0 odpowiedzi
Witamy w Zagłębiu Dąbrowskim, witamy w Sosnowcu!
Dariusz Jurek 12.12.2010
Przed drugą turą wyborów na Urząd Prezydenta Sosnowca zwróciliśmy się do obu kandydatów z szeregiem pytań w kwestiach regionalnych. Było tam także pytanie związane z pielęgnowaniem historycznej i kulturowej granicy Zagłębia Dąbrowskiego, oraz sugestia aby na granicy Sosnowca i Katowic postawić baner, tzw. „witacz” promujący nasz region.

Byliśmy mile zaskoczeni że obaj kandydaci odpowiedzieli bardzo pozytywnie zarówno na to pytanie jak i na naszą sugestię zamontowania banera witającego na tej ruchliwej trasie podróżnych wjeżdżających do naszego miasta i do naszego regionu. Ta prosta, stosunkowo tania i niezwykle skuteczna metoda promocyjna jest przecież często spotykana nie tylko w Polsce ale i na całym świecie.
cały artykuł 0 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka