WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności: Miejsce: Będzin

Brama Cukermana
FdZD 01.01.2009
Jednym z poważniejszych działań w których uczestniczyło w tym roku stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego była realizacja projektu "Brama Cukermana".

Członkowie naszego stowarzyszenia, skupieni wokół tzw. Inicjatywy Bramy Cukermana wraz z niezrzeszonymi wolontariuszami podjęli się zadania ratowania żydowskiego Domu Modlitewnego, w którym odkryto zabytkowe freski. Postanowiono również stworzyć z tego miejsca produkt turystyczny o wysokim walorze kulturowym i krajoznawczym. W tym celu podjęto szereg różnorodnych działań, o czym szczegółowo informuje specjalnie stworzona strona www.
cały artykuł 2 odpowiedzi
Zagłębiowska Masa Krytyczna
FdZD 25.09.2008

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji przejazdu na rowerach przez centra miast Zagłębia, który odbędzie się w najbliższą sobotę - 27 września.

Trasa będzie przebiegać przez Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą, Będzin i Czeladź. Rozpoczęcie zaplanowane jest spod dworca głównego w Sosnowcu na godzinę 14:00, a miejscem zakończenia trasy jest rynek w Czeladzi.

Szczegóły akcji: http://zmk.wikidot.com

W związku z bardzo licznymi zapytaniami internautów dotyczącymi Zagłębiowskiej Masy Krytycznej informujemy, że nie jesteśmy organizatorami tej imprezy. Jej inicjatorami i głównymi organizatorami są wyłącznie nasi koledzy z FdZD - Sosnowiec. Jest to inicjatywa jak najbardziej godna poparcia i w związku z tym zachęcamy do udziału w niej wszystkich miłośników rowerów.

cały artykuł 9 odpowiedzi
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka