Kontakt

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego

STKZD 42-500 Będzin
ul. Małachowskiego 29
tel. +48 795 422 561

e-mail do Zarządu STKZD
orlowska.stkzd@gmail.com

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło




05.04.2022r. Zebranie

5.04.2022r. godz. 17.00

 

odbędzie się zebranie członków STKZD

 

w siedzibie Stowarzyszenia


29-03-2022 Wioswnne inspiracje

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego


zaprasza 29.03.2022r. godz 16.00 do MBP w Będzinie plac prof. Wójcika 1

 

 - "Galeria pod Sową" na finisaż wystawy "Wiosenne inspiracje"

 

w malarstwie ,fotografii,hafcie i ceramice .

 

Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja tomiku poezji Zofii Cencek

 

"Pod skrzydłami anioła"

 

oraz muzyka i śpiew : Bożena Związek i Zbigniew Kozak

2022-03-11 Wystawa STKZD

Urszula Góra

.
Zapraszamy 15.03.2022r. godz.17.000

na spotkanie wspomnieniowe o Urszuli Górze

ktore odbędzie się w Muzeum Zagłębia

w Będzinie ul Gzichowska 15 





2022-01-18 ZEBRANIE

 

Zapraszamy członków STKZD na

 

zebranie, które odbędzie się

 

18.01.2022r. o godz.17.00 w 

 

Będzinie w siedzibie stowarzyszenia.

 

 

Zarząd STKZD


2021 NOWY ROK

Wystawa pokonkursowa

Wystawę pokonkursową Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego "Znaszli ten kraj" można oglądać w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie pl. Włodzimierza Wójcika 1 do dnia 31.12.2021

Finał XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego "Znaszli ten kraj"

Zapraszamy laureatów na Finał XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego "Znaszli ten kraj", który odbędzie się 15 listopada 2021 roku  o godz. 17-tej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie pl. Włodzimierza Wójcika 1


POEZJA I PROZA – dorośli

 

I miejsce – Maria Golanka (Sosnowiec) „To z Tobą chcę”

I miejsce – Andrzej Gębczyński (Dąbrowa Górnicza) „Ty, ja i góry”

II miejsce – Marta Figura (Jaworzno) „Libusza”

III miejsce – Jolanta Wychowaniec (Sosnowiec) „W Kluczborku"

Wyróżnienie: Daniela Bednarek (Zelów) „Kręć się, kręć"

Wyróżnienie: Jolanta Leks-Bugajska „Letarg"

Wyróżnienie: Wiesława Michalska (Sosnowiec) „Serce lasu"

Wyróżnienie: Janusz Pyziński (Dębica) „Cień”

 

POEZJA – młodzież do lat 18-tu

 

I miejsce – Julia Mila  (V LO Dąbrowa Górnicza) „Biała suknia”

II miejsce – Joanna Trzebińska (V LO Dąbrowa Górnicza) „Spokój”

III miejsce – Zofia Stroińska (V LO Dąbrowa Górnicza) „Wewnętrzne odbicie”

 

MALARSTWO – dorośli


I miejsce – Natalia Urant (Jaworzno) „Brzozy”

II miejsce – Ewa Moneta (Sosnowiec) „Podwórko Brama Cukermana w Będzinie”

III miejsce – Andrzej Sodowski (Chorzów) 

Wyróżnienie: Justyna Jałowiecka (Jaworzno) „Maki”

Wyróżnienie: Janina Niedzielska (Bytom) „Mazury”

Wyróżnienie: Irena Wiltosińska (Dąbrowa Górnicza) „Wiadukt w Wiśle”

 

HAFT ARTYSTYCZNY-  dorośli

 

I miejsce – Halina Kwiatkowska (Sosnowiec) „Jesienny las”

II miejsce – Stanisława Bień (Będzin) 

III miejsce - Ewelina Pawelec (Jaworzno) „Bez tytułu”

Wyróżnienie: Agnieszka Duda (Psary) „Urok Polki”

Wyróżnienie: Marta Figura (Jaworzno) 

Wyróżnienie: Anna Kłosowicz (Jaworzno) „Bratki”

 

FOTOGRAFIA – dorośli

 

I miejsce – Mariusz Religa (Preczów) 

II miejsce – Anna Skórka (Sosnowiec)

III miejsce – Wojciech Skórka (Sosnowiec)

Wyróżnienie: Justyna Jałowiecka(Jaworzno)  „Jesień” 

Wyróżnienie: Barbara Marzec (Sosnowiec) „W ciszy”

Wyróżnienie: Krystyna Waniek (Katowice) „Obserwuję Was”

 

RZEŹBA – dorośli

 

Wyróżnienie: Agnieszka Guja (Jaworzno) „Floem, Łyko, Dębica”

 

MALARSTWO – kategoria do lat 18-tu (dzieci i młodzież)

 

I miejsce – Wojciech Poskart lat 14 (ZSO nr 5 Sosnowiec)

II miejsce – Bartosz Sala lat 14 (ZSO nr 5 Sosnowiec)

III miejsce – Aleksandra Szczurowska lat 7 (Ośrodek Kultury Będzin)

Wyróżnienie: Karolina Horodyńska lat 14 (ZSO nr 5 Sosnowiec)

Wyróżnienie: Amelia Pawłowska lat 14 (ZSO nr 5 Sosnowiec)

Wyróżnienie: Wiktoria Wójcik lat 14 (ZSO nr 5 Sosnowiec)

Wyróżnienie: Jagoda Walaszczyk lat 14 (ZSO nr 5 Sosnowiec)

Wyróżnienie: Klara Kowal lat 7 (Ośrodek Kultury Będzin)

Wyróżnienie: Agata Młodawska-Małasiewicz lat 7 (Ośrodek Kultury Będzin)

Wyróżnienie: Małgorzata Ledwoń lat 14 (Siemianowice Śląskie)

Wyróżnienie: Dominik Cebula (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Będzin)

Wyróżnienie: Kinga Jaworska (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Będzin)

Wyróżnienie: Katarzyna Maroń (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Będzin)

Walne zebranie członków STKZD

9 listopada (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze w siedzibie stowarzyszenia, prosimy wszystkich członków STKZD o obecność. Zarząd STKZD


Wystawa zbiorowa STKZD

Przesunięcie terminu

Przesunął się termin składania prac na konkurs „Znaszli ten kraj 2021”, termin składania prac to 15.10.2021

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,097,581 unikalnych wizyt