WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

I-NGO: platforma internetowa organizacji pozarządowych; trwa nabór do projektu
Piotr Bielecki 10.12.2010
Projekt realizowany przez stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego (FdZD) jest adresowany do organizacji z naszego regionu (Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, powiaty: będziński, zawierciański, olkuski, myszkowski). Głównym jego założeniem jest zbudowanie portalu internetowego, za pośrednictwem którego każda organizacja będzie mogła w intuicyjny sposób stworzyć i zarządzać własną stroną internetową. Jedynie, co jest wymagane to szczere chęci, bowiem obsługa platformy będzie intuicyjna i nawet osoba nieznająca się na komputerach będzie umiała ją obsłużyć. Dodatkowo, w przypadku bardziej zawiłych kwestii, pomocą służą wolontariusze, którzy mogą nieodpłatnie przyjechać nawet do siedziby organizacji-beneficjenta projektu.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, a przynależność do I-NGO nie nakłada na organizację żadnych obowiązków, a daje dodatkowe przywileje. Za tego typu usługę można zapłacić na wolnym rynku, co najmniej kilkaset złotych, a tu organizację otrzymują ją za darmo!

Tworzenie witryny organizacji to tylko jedna z kilku funkcji portalu. Dlatego też zachęcamy do udziału również organizacje z własnymi witrynami, ponieważ elementem projektu będzie też powstanie lokalnych podstron, na których będą się pojawiać zautomatyzowane informacje na temat działań organizacji z danego obszaru. Będzie to niewątpliwie świetne narzędzie promocyjne, gdyż poszukując informację o działalności trzeciego sektora, będzie wystarczało wejść na jedną stronę, gdzie zbiorczo ukażą się informacje o działaniach organizacji z danego terytorium lub obszaru tematycznego.

Portal umożliwi także komunikację między zarejestrowanymi organizacjami i wzajemne poznanie się i wymianę doświadczeń, podobnie jak w przypadku portali społecznościowych. Oprócz tego oferujemy założenie skrzynki e-mailowej dla organizacji (nazwa@i-ngo.pl) utrzymywanej na naszym serwerze.

Jak przystąpić do projektu?
1. Zapraszamy do wypełnienia deklaracji uczestnictwa w projekcie na stronie: http://zaglebiedabrowskie.org/ingo.php
Po otrzymaniu przez nas wypełnionego formularza, nawiążemy z Państwem kontakt celem ustalenia szczegółów współpracy.
2. Zapraszamy do kontaktu poprzez udział w naszych grudniowych szkoleniach, gdzie prowadzący rozwieje wszelkie Państwa wątpliwości, nauczy obsługi platformy i przekaże wiedzę na temat tworzenia atrakcyjnych witryn internetowych. Informacje o dokładnych terminach i miejscach szkoleń znajdują się na stronach www.zaglebiedabrowskie.org oraz www.i-ngo.pl

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich
0 odpowiedzi
Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka