WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Najserdeczniejsze życzenia !!!
Dariusz Jurek 29.05.2010
Dzień 29 maja to kolejna rocznica urodzin profesora Włodzimierza Wójcika, filologa, literaturoznawcy, wybitnego naukowca i twórcy. Pan Profesor jest także jednym z największych autorytetów naukowych i społecznych w Zagłębiu Dąbrowskim. Co ważniejsze, przy każdym kroku podkreśla swoje korzenie, to że jest synem Ziemi Zagłębiowskiej.
Przeczytajmy sami jego własne słowa pochodzące z książki „Nasze polskie miesiące, nasze zagłębiowskie ścieżki”:


"Urodziłem się w Będzinie-Łagiszy (29.05.1932 – dop. redakcji). Mieszkam w Sosnowcu. Odkąd żyję, z Zagłębia i z domu nie wyjeżdżałem na dłużej niż miesiąc. A muszę przyznać, że wiele podróżowałem, po Polsce, Europie i świecie. Jestem bardzo zżyty z Zagłębiem. Jako mały chłopiec często przechadzałem się boso po naszej ziemi. Uwielbiałem stąpać gołymi stopami po rosistej łące, spacerować po świeżo ściętym zbożu. I nigdy ani ta ziemia, ani zboże mnie nie skaleczyły. Potrafię wiec chodzić po ziemi Zagłębia Dąbrowskiego. Uwielbiam moje lasy grodzieckie i łagiskie. Zagłębie to niebo, chmury, zieleń i ludzie. Nasi ludzie. To jest moje miejsce na ziemi. Dlatego staram się jak mogę pomagać w popularyzowaniu regionu. Zawsze się z nim będę utożsamiał.”

Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego ma właśnie ten zaszczyt współpracować z Panem Profesorem przy realizacji niektórych naszych projektów. Jest także dla nas niezmiennie autorytetem we wszystkich sprawach dotyczących naszej Małej Ojczyzny, Zagłębia Dąbrowskiego.

Szanownemu Jubilatowi życzymy wielu lat życia w zdrowiu i aktywności na wszystkich polach jego zainteresowań, a w szczególności sukcesów w jego działaniach na rzecz umocnienia tożsamości zagłębiowskiej.

Panie Profesorze, wszystkiego najlepszego życzą członkowie stowarzyszenia regionalnego Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, oraz wszyscy sympatycy i czytelnicy niniejszej strony internetowej !
2 odpowiedzi
Komentarze

#1 | homeboy dnia maja 29 2010 19:19:26
najlepszego
#2 | Krzysiek dnia maja 29 2010 20:44:55
Panie Profesorze, wszystkiego najlepszego i dużo sił w pracy na rzecz Zagłębia !
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka