WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Konkurs: poszukujemy metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej...
Piotr Bielecki 08.10.2009
Kilka miesięcy temu wieszczono kompromis w/s nazwy metropolii, nazywany przez niektórych nawet sukcesem:

- To kompromis. Wskazuje miejsce naszej metropolii na mapie. Jest też Silesia, której chciało wiele osób - wyjaśnia Górski. Prezydent Sosnowca nie boi się oskarżeń, że zdradził Zagłębie Dąbrowskie. - Trzeba nam zgody i wzajemnego szacunku. Ja szanuję, że większość metropolii to jednak Górny Śląsk. Wiem, że Silesia jest rozpoznawalna w świecie i wiem, że pełna nazwa metropolii mówi o Zagłębiu - podkreśla Górski.”

Źródło: Gazeta Wyborcza

Pomimo kroku w dobrym kierunku, nasze stowarzyszenie wyrażało obawę, że pełna nazwa zostanie tylko na papierze. I tak po kilku miesiącach ruszyła maszyna promocyjna. Przy coraz nowych okazjach widzimy materiały promocyjne – w internecie, w urzędach, na gmachach budynków...W czasie dyskusji, jaka wywiązała się 7 października w czasie konferencji naukowej nt. tożsamości zagłębiowskiej prezydent Kazimierz Górski stwierdził, że „cała nazwa jest zamieszczana na szyldach promocyjnych”. Świadkami było kilkadziesiąt osób, zatem na pewno nie jest to wymysł autora niniejszego tekstu...

...nie są również fotomontażem poniższe fotografie ukazujące materiały promujące metropolię:
Wypada wiec zadać pytanie – gdzie są szyldy promujące metropolię, zawierające oprócz skróconej, także pełną nazwę (choćby mniejszą czcionką, poniżej nazwy skróconej), o których wspominano?

Jako, że podobno takie istnieją, jako stowarzyszenie ogłaszamy konkurs polegający na poszukiwaniu baneru promującego metropolię, który zawiera jej pełną nazwę.

Regulamin jest następujący – punktowane są banery znajdujące się:
- na gmachach budynków lub zawieszone na ulicach – 5 punktów
- na stronie internetowej instytucji państwowej lub samorządowej – 3 punktów
- na stojących materiałach reklamowych (np. roll-up)– 2 punkty
- na ulotkach promocyjnych lub plakatach – 1 punkt

W przypadku innego typu materiałów, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do uznaniowego przyznania liczby punktów.

Wygrywa osoba, która prześlę pliki graficzne (zdjęcia lub zrzuty ekranu) w wyniku, których liczba punktów będzie największa.

Zgłoszenia w formie maili prosimy nadsyłać na skrzynkę kontakt@zaglebiedabrowskie.org do soboty godziny 20:00. W nadesłanym mailu prosimy wpisać swoje imię i nazwisko, załączyć pliki graficzne wraz z opisem, gdzie wymieniony baner się znajduje (ulica i miejscowość lub adres strony internetowej).
Rozstrzygnięcie i wyniki konkursu zostaną przedstawione w niedziele wieczorem na naszej stronie internetowej.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe w postaci przedmiotów związanych z naszym regionem - koszulek z herbem Zagłębia Dąbrowskiego, a także publikacji książkowych.

EDYCJA: z uwagi na niedostępność witryny dnia 9 października, termin nadsyłania maili konkursowych został przedłużony do niedzieli, godziny 15:00. Osoby, które tego dnia wysłały wiadomość prosimy o ich ponowne wysłanie
20 odpowiedzi
Komentarze

#1 | rookie dnia padziernika 09 2009 00:09:12
już maluję sobie na ścianie w pokojum w przedpokoju i kuchni - bedę miał trzy zdjęcia ;-)
#2 | homeboy dnia padziernika 09 2009 10:51:16
to co jest niewygodne to zamieść pod dywan - taka jest mentalność urzędnicza
#3 | www.sosnowiecfoto.blox.pl dnia padziernika 10 2009 15:39:48
Zdecydowanie konkurs powinien potrwać conajmniej z miesiąc, może wtedy ktos gdzieś jakąs fote móglby upolować i zyskać miano naczelnego łowczego.
#4 | Sprawdzony gospodarz dnia padziernika 19 2009 09:48:34
Sprawdzony gospodarz dba oto aby Zagłębie znikło. ALE ZAGŁĘBIE BYŁO JEST I BĘDZIE!
#5 | Tadeusz NOWAK dnia padziernika 22 2009 20:35:35
Abstrachując od wszystkiego Silesia to knot językowy nie mówiąc, że jest wbrew logice geograficznej i historycznej. Jak grupa szaleńców z Górnego Śląka może uzurpować sobie prawo do ubierania płaszcza Silesia kiedy Silesia to kraina która rozciąga sie od Odry (a wcześniej nawet od Budziszyna)poprzez Wrocław i Opole do Brynicy a nawet o zgrozo wciągać pod ten płaszcz część Zagłębia. Przecież to jest normalna grabież dokonywana w sposób pokojowy na żywym ciele i tożsamości zagłębiaków. Tu nie chodzi o nic więcej jak zaspokojenie pustoty tych panów z Katowic, zaspokojenie wygórowanych i niezdrowych ambicji a przedewszystkim oczekiwanie na przyszłe profity. Rozdeptają nas i rozjadą a w pierwszym szeregu idą nasi włodarze, grabarze tożsamości i duszy Zagłębiaków. Dajmy temu odpór...trzeba to jakoś zorganizować, mądrze.
#6 | viva dnia padziernika 22 2009 20:46:54
Wydaje mi się, że to dość po macoszemy potraktowany temat, za krótkie terminy i czas nie za bardzo...trochę też tak za bardzo nie wiem o co tak dokładnie chodzi. Przecież tu chodzi o nasze być albo nie być i trzeba to przemyśleć jak, w jakiej formie i gdzie
#7 | sgsh dnia padziernika 23 2009 08:22:22
Back to Ironforge Crom thick arm dialogue, he tells you Steinhardt tell you to bring 3 wow goldWand (can not remember what it called, anyway, the task to write very clear), kill the Dragonmaw clan Orc Mage ( I can not find this strange, I was angry wetlands teeth to kill Dragonmaw camp guards get XX). get three magic wand, the go back to Ratchet to find Steinhardt, then followed him into the room, he and his will release his disciples call array, open the bag right out of the use of conspiracy to book call hell, kill it later went to look for Steinhardt, and understand that calls Cerberus skills!
#8 | wow gold dnia listopada 05 2009 06:44:05
#9 | replica handbag dnia listopada 05 2009 06:44:40
#10 | ugg boots dnia listopada 05 2009 06:44:56
news ugg boots buy cheap ugg boots!
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka