WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

"Niezbędna jest praca u podstaw..."
FdZD 21.03.2009
W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja pt. ?Regionalizm w szkolnej edukacji: wielokulturowość Zagłębia Dąbrowskiego" współorganizowana przez nasze stowarzyszenie razem z Wyższą Szkołą Humanitas i Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu.

Zgromadzeni wysłuchali referatów dotyczących teoretycznych aspektów nauczania o wielokulturowości, a także poruszono sprawy mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących Zagłębie, ich kultury oraz świadectw materialnych które po nich pozostały.

Konferencji towarzyszyła dyskusja na temat tożsamości i kształtu Zagłębia Dąbrowskiego. W czasie dyskusji głos zabrał m.in. były prezydent Dąbrowy Górniczej Jerzy Talkowski, który bardzo negatywnie ocenił działanie elit politycznych, które jego zdaniem niedostatecznie działają w kwestii promocji i kultywowaniu kultury Zagłębia. Jego stanowisko spotkało się z gorącą aprobatą zgromadzonych.

Na zakończenie konferencji zebrani zwrócili się z apelem do środowisk naukowych oraz nauczycieli by pielęgnowali tożsamość regionalną i poprzez "pracę u podstaw" kultywowali tradycje Zagłębia Dąbrowskiego.

Materiały z konferencji znajdą się w publikacji z serii ?Regionalizm w szkolnej edukacji", która zostanie wydana do końca czerwca.
2 odpowiedzi
Komentarze

#1 | mcitp dnia czerwca 17 2010 03:37:48
Forces of Evil struck again, 70-680 providing us with Ubuntu Satanic Edition Fiery Spawn. USE is a 220-701 set of four moody themes (screenshots) tailored for those grown up kids who like to MCITP Certification harm small animals and steal holy water MCITPfrom local churches. 70-620 Exam
#2 | congcong dnia lipca 06 2010 03:48:08
replica watches make a peak fashion statement to all that you will meet from a simple glint of light from your wrist; that is a beatiful Cabaret replica watches. With good value, good customer service, high quality, and excellent customer service, and fast shipping, replica watches are a great buy.welcome to buy replica watches.
Audemars Piguet Royal Oak Offshore Replica Watches
Replica Cartier Ballon Bleu Watches
Replica Cartier 21 Must De Cartier Watches
Replica Cartier La Dona Watches
Replica Cartier Tank Watches
Replica Cartier Pasha Watches
Replica Cartier Santos Watches
Cartier Roadster Replica Watches
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka