WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

"Zwiedzaj Zagłębie z FdZD" - sezon 2009 rozpoczęty !
FdZD 03.02.2009
W dniu 30 stycznia 2009 odbyła się pierwsza tegoroczna wycieczka w ramach autorskiego projektu "Zwiedzaj Zagłębie z FdZD", mającego na celu promowanie atrakcji naszego regionu i pokazania piękna naszej Małej Ojczyzny.

Tym razem naszym partnerem przy organizacji wycieczki było sosnowieckie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych "Nie bójmy się przyszłości", któremu należą się gorące podziękowania za doskonałą współpracę.

Mieliśmy także przyjemność gościć na naszej imprezie naszych przyjaciół z czeladzkiego stowarzyszenia "Rozwój Miasta", oraz Prezesa Zagłębiowskiego Związku Pszczelarzy, p.Henryka Gierata

Mimo zimowej pory roku i dnia roboczego wycieczka cieszyła się sporym zainteresowaniem. Grupa licząca 43 zagłębiowskich turystów w wieku od 0,5 do 65 lat wyruszyła rano spod sosnowieckiego dworca na całodniową eskapadę.

Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Górnictwa Rud i sztolnia górnicza w Bukownie, gdzie pan Ryszard Kyzioł przewodnik tego muzeum bardzo ciekawie opowiadał o historii górnictwa i regionu.

Następnym punktem był zamek w Rabsztynie, który najbardziej spodobał się dzieciom. Po zwiedzeniu zamku i sesji fotograficznej w malowniczych ruinach wycieczka udała się do Sławkowa.

W Sławkowie wycieczkowicze udali się do miejskiego muzeum, gdzie oprócz stałej wystawy pokazującej historię tego zabytkowego miasta trafiliśmy na bardzo interesujący wernisaż Zagłębiowskiej Artystki Anny Płacheckiej, absolwentki Liceum Plastycznego w Dąbrowie Górniczej i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Sympatyczny kontakt z Panią Anią zaowocował obustronną deklaracją współpracy. Artystka przekazała życzenia pomyślnej i owocnej działalności dla członków naszego stowarzyszenia.

Po zwiedzeniu muzeum mieliśmy także okazję zobaczyć zabytkowy rynek z ratuszem, drewnianą studnią i wyjątkowo piękną Austerią, najstarszą i działającą nie przerwanie od kilkuset lat polską karczmą. Pomieszczenia karczmy, także te nie dostępne dla zwykłych gości pokazywał nam osobiście jej szef, pan Krzysztof Ples któremu dziękujemy za życzliwość i zaproszenie do kolejnej wizyty.

Po całodniowym i pełnym różnorakich wrażeń zwiedzaniu na koniec wszyscy udali się do Schroniska Młodzieżowego, gdzie odbyło się ognisko ze smacznymi, pieczonymi na ogniu kiełbaskami. Do dyspozycji naszych wycieczkowiczów oddano kuchnię, jadalnie i świetlicę i pomieszczenia te zostały w pełni wykorzystane. Dodatkowym nieplanowanym punktem wycieczki były nieoficjalne mistrzostwa w ping-ponga.

- Wycieczka bardzo mi się podobała, cieszę się że organizowane takie wycieczki, dzięki którym można bardzo fajnie spędzić czas i poznać naszą Małą Ojczyznę - Zagłębie Dąbrowskie - powiedział Grzegorz Koćwin - jeden z uczestników wycieczki.

Podobne nastroje udzieliły się innym uczestników wycieczki z czego się bardzo cieszymy. Po dniu pełnym wrażeń powróciliśmy do Sosnowca w godzinach wieczornych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za wspólnie spędzony dzień. Szczególnie podziękowania kierujemy do Pani Agnieszki Zimoląg, Prezes Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych "Nie bójmy się przyszłości", za jej wyjątkowe zaangażowanie i wielką pomoc przy współorganizacji tej wycieczki.

Zapraszamy wszystkich na następne wycieczki FdZD, informacje będą na bieżąco pojawiać się w newsach na naszej internetowej stronie.

2 odpowiedzi
Komentarze

#1 | mcitp dnia czerwca 14 2010 03:35:04
I expect them to probably draw the tests, or win 1-0, but I would be pleasantly surprised if 70-291 Exam they maintain the level of performance they have against Australia. Also because this has been 70-620 Exam a very intense series despite the comprehensive result, and it may be difficult to carry the same level on intensity MCSE forward so soon.
#2 | congcong dnia lipca 05 2010 10:49:55
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka