WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Wyniki finałów mistrzostw gimnazjów Zagłębia Dąbrowskiego
FdZD 08.11.2008
Dzisiaj odbyła się faza finałowa turnieju Mistrzostw Zagłębia Dąbrowskiego Gimnazjów w piłce nożnej halowej pod hasłem ?Wykopmy rasizm ze stadionów?. Do tego etapu przeszło dwanaście najlepszych zespołów podzielonych na cztery grupy. Z każdej trzyzespołowej grupy awansowały po dwa, grające później fazą pucharową w ćwierćfinałach. W dniu dzisiejszym gra była na bardzo wysokim poziomie, widać było że drużyny które awansowały nie znalazły się tu przypadkowo.

Grupa AW grupie A kapitalną piłkę grała drużyna ze Sławkowa. W pierwszym meczu nie dała szans obrońcy trofeum z przed roku Gimnazjum nr 13 z Sosnowca. W mocnej grupie uchodzące za jednego z głównych faworytów Gimnazjum nr 24 (1) z Sosnowca musiało uznać wyższość rywali i już w tej fazie odpadło z dalszych rozgrywek.

G13 S-c ?G1 Sławków 0-2
Bruś, Bruś

G13 S-c ? G24 (2) S-c 1-0
Ślusarczyk

G24 (2) S-c ?G1 Sławków 2-3
Bochniak, Bochniak - Bigaj, Cieślik, Bruś

1. G1 Sławków 6 5-2
2. G13 S-c 3 1-2
3. G24 (2) S-c 0 2-4

Grupa B:W pierwszym dniu zawodów najlepsze wrażenie na kibicach zrobiła drużyna z Bukowna, tym większe było zaskoczenie, że grę w dniu dzisiejszym zaczęła od porażki. Natomiast Gimnazjum nr 5 z Myszkowa rozkręcało się z meczu na mecz i okazało się drużyną turniejową. Gimnazjum nr 4 DG w grupie z faworytami nie miało wielu szans.

G5 Myszków ? G1 Bukowno 2-1
Motylewski, Motylewski - Czerwiński

G5 Myszków ? G4 DG 3-0
Kawka, Gradek, Gradek

G4 DG ? G1 Bukowno 0-3
Piotrowski, Czerwiński, Czerwiński

1. G5 Myszków 6 5-1
2. G1 Bukowno 3 4-2
3. G4 DG 0 0-6

Grupa C:Grupa C była najbardziej wyrównana ze wszystkich czterech grup. Mecze były w niej bardzo zacięte, a o ostatecznym rozstrzygnięciu po wcześniejszych remisach zdecydowało zwycięstwo Gimnazjum nr 16 z Sosnowca nad Gimnazjum nr 9 z Dąbrowy Górniczej.

G13 DG ? G9 DG 2-2
Socha, Gimzia - Makuch Kamil, Lewandowski
G13 DG ? G16 S-c 1-1
Madejczyk - Pańtak Robert
G9 DG ? G16 S-c 0-3
Pańtak Robert, Pańtak Robert, Komorowski


1.G16 S-c 4 4-1
2. G13 DG 2 3-3
3. G9 DG 1 2-5

Grupa D:W grupie D honoru Gimnazjum nr 24 broniła ze skutkiem druga drużyna z tej szkoły. Ciekawszy jednak był mecz pomiędzy Gimnazjum nr 8 z Sosnowca, a dąbrowskim Gimnazjum nr 7, w którym po zaciętej grze górą okazali się Sosnowiczanie.

G7 DG ? G24 (1) S-c 1-1
Marciniak - Tylec
G7 DG ? G8 S-c 1-2
Marciniak - Walczak, Misiak

G8 S-c ? G24 (1) S-c 0-1
Lenart

1. G1 G24 (1) S-c 4 2-10
2. G8 S-c 3 2-2
3. G7 DG 1 2-3


Ćwierćfinały:


Do ćwierćfinału weszło osiem najlepszych szkół Zagłębia Dąbrowskiego. W pierwszym ćwierćfinale Gimnazjum z Bukowna prowadzone przez bardzo dobrze grającego Alana Czerwińskiego nadspodziewanie łatwo pokonało Gimnazjum nr 24 (I). Wielu obserwatorów upatrywało, że te dwie drużyny zmierzą się dopiero w finale. W drugim meczu Gimnazjum nr 13 z Dąbrowy pokonało grającą równie dobrze drużynę ze Sławkowa. W trzecim meczu Myszków dość łatwo pokonał Gimnazjum nr 8 z Sosnowca, uchodząc w tym momencie za jednego z faworytów do zwycięstwa. W ostatnim meczu ćwierćfinałowym zmierzyli się finaliści sprzed roku, bo bardzo pasjonującym meczu obrońcy tytułu musieli pożegnać się z turniejem.

G 24 (1) S-c ? G1 Bukowno 1-4
Lenart - Czerwiński, Czerwiński, Piotrowski, Niżnik

G 1 Sławków ? G 13 DG 0-2
Rzepliński, Gimzia

G5 Myszków ? G 8 S-c 3-0
Lewicki, Gradek, Motylewski

G 16 S-c ? G 13 S-c 3-2
Domański, Pańtak Robert, Komorowski - Ślusarczyk, Olas

Półfinały


Do półfinałów weszły drużyny z czterech miast: Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Bukowna i Myszkowa. W pierwszym meczu półfinałowym Gimnazjum nr 5 Myszków prowadzony przez strzelca dwóch bramek Błażeja Gradka rozegrał swój najlepszy mecz w tym turnieju i po raz drugi pokonał Gimnazjum nr 1 Bukowno. Drugi półfinał był jeszcze bardziej pełen emocji. Przez cały okres gry ani sosnowiecka ?szesnastka?, ani dąbrowska ?trzynastka? nie potrafiły strzelić bramki, głównie przez wspaniałe interwencje bramkarzy. O tym kto będzie w finale miały zadecydować rzuty karne. Bohaterem rzutów karnych został bramkarz Dąbrowy Jakub Mincewicz, który obronił cztery karne i sam strzelił jednego.

Myszków ? Bukowno 4-0
Gradek, Lewicki, Gradek, Sroślak

G nr 13 DG ? G nr 16 S-c 0-0 (k. 2-1)

Mecz o 3 miejsce


W meczu o 3 miejsce wyraźnie już zmęczone zmaganiami Bukowno przegrało z G16 z Sosnowca, dzięki dwóm bramkom króla strzelców turnieju Roberta Pańtaka (8 bramek).

G1 Bukowno ? G16 Sosnowiec 1-2
Niżnik - Pańtak Robert, Pańtak Robert

Finał:


W wielkim finale Mistrzostw Zagłębia Dąbrowskiego po dwóch dniach zmagań zagrało Gimnazjum nr 5 z Myszkowa oraz Gimnazjum nr 13 z Dąbrowy Górniczej. Po ciekawym wyrównanym meczu wygrała drużyna z najodleglejszej miejscowości z biorących udział w turnieju.

G13 DG? G5 Myszków 0-2
Gradek, Gradek

Podsumowanie:


Pierwszym mistrzem Zagłębia Dąbrowskiego Gimnazjów w piłce nożnej halowej zostało Gimnazjum nr 5 z Myszkowa, zwycięzcy podobnie jak drugie i trzecie miejsce otrzymali medale, dyplomy, puchar oraz nagrody niespodzianki.

Oprócz nagród drużynowych były także nagrody indywidualne. Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Alana Czerwińskiego z G1 Bukowno, najlepszym bramkarzem Jakuba Mincewicza z G13 z Dąbrowy Górniczej. Królem strzelców został zdobywca 8 bramek Robert Pańtak. Cała trójka dostała nagrody specjalne - puchary, dyplomy, piłki, oraz albumy związane z Zagłębiem Dąbrowskim. Została przyznana także nagroda specjalna Fair Play dla trenera Niepublicznego Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu Michała Niedzielskiego.

Turniej trwał dwa dni. Wzięło w nim udział 19 szkół, około 200 zawodników. Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego chce podziękować wszystkim szkołom za udział w organizowanym turnieju. Szkoły, które się zgłosiły przyjechały z całego regionu i prezentowały bardzo wysoki poziom, którego nie powstydziliby się seniorzy. W turnieju wzięło udział jedne gimnazjum z gminy wiejskiej z Nowej Wsi oraz jedno gimnazjum z województwa małopolskiego z Bukowna.


FdZD liczy, że dzięki temu turniejowi uda się obudzić w młodzieży tożsamość regionalną, bynajmniej nie tylko w stolicy Zagłębia, ale także w innych, także bardziej odległych miejscowościach regionu.Za pomoc przy organizacji turnieju chcielibyśmy podziękować:
- MOSiR Sosnowiec
- urzędom miast: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin
- Starostwu Powiatu Będzińskiego
- klubom AKS Niwka, Milenium Wojkowice oraz Panu Leszkowi Baczyńskiemu


Poza tym dziękujemy za pomoc przy organizacji turnieju:
- Stowarzyszeniom: ?Nigdy Więcej? i ?Mieszkańcom RP
- kierownikowi hali MOSiR ?Zagórze? Januszowi Kapce
- naczelnikowi Starostwa Będzińskiego Sławomirowi Witkowi
- trenerowi Miroslavowi Čopjakowi i piłkarzom Zagłębia Sosnowiec
- Michałowi Niedzielskiemu
3 odpowiedzi
Komentarze

#1 | mcitp dnia czerwca 17 2010 05:23:25
With answers verified by certified CompTIA Certification and graphics just like on the real test, Actual Answers are the best and easiest way to pass your MCITP Certification on the first try. And you don't have to spend 100's of dollars on other vendors who sell expensive and inaccurate cheat sheets MCTS Certification. You get access to every PDF file for every exam for a total package price of $99.00. Download any or all of your exam files as soon as your MCITP Certification has been processed.
#2 | congcong dnia lipca 06 2010 04:32:19
.The excellence and superb performance in the form of precision design is what that Make our replica watches one of the best seller, replica watches provide you a huge selection of Replica A Lange & Sohne watches for you to choose.replica watches has become the shopping paradise for fashion enthusiasts.Replica Cartier Ballon Bleu Watches
Replica Cartier 21 Must De Cartier Watches
Replica Cartier La Dona Watches
Replica Cartier Tank Watches
Replica Cartier Pasha Watches
Replica Cartier Santos Watches
Cartier Roadster Replica Watches
Omega Seamaster Replica Watches
Replica IWC Pilot Watches
#3 | lv bags dnia lipca 29 2010 14:32:08
offer Louis vuitton handbags, louis vuitton handbags,
louis vuitton bags ,louis vuitton handbags on sale,discount louis vuitton handbags,replica louisvuitton handbags,cheap louis vuitton handbags,all the LV handbags are of high quality ,welcom to buy.
As we all know, louis vuitton replica established in 1854, and now subordinates in France produces the high-quality luxurious thing specially Moet Hennessy Louis Vuitton group. The founder is Replica Louis Vuitton himself. Louis Vuitton the host hits is various leather handbags (for example handbag, wallet and so on).
And has anyone ponders why Louis Vuitton handbags and wallets do not fade form 1854 to now? I think first, Louis Vuitton insists its style since continuously. Louis Vuitton brand since 150 has been advocated the fine, quality, comfortable “travel philosophy” as design foundation. Louis Vuitton which has already spread over the world becomes traveling finest symbol.
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka