WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Cmentarz w Zagórzu
FdZD 25.10.2008
Nasza wczorajsza akcja była z pewnością najbardziej spektakularnym porządkowaniem grobów w stu pięćdziesięcioletniej historii cmentarza zagórskiego.

O godzinie 8.40 przybyła pod bramę cmentarną pierwsza grupa uczniów z Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Sosnowcu ? Zagórzu. Chwilę potem podzieliliśmy się na kilka brygad i ochoczo ruszyliśmy do roboty. Efektem naszej trzy godzinnej pracy było uporządkowanie około dwudziestu grobów i zbiorowych mogił. Niestety nie udało się precyzyjnie określić ich liczby, gdyż uczniowie wykazując się inicjatywą rozszerzyli nieco zakres zaplanowanych przez nas prac - co oczywiście bardzo nas ucieszyło.


W niektórych momentach walka z bujnie porastającą groby przyrodą była bardzo trudna i wymagała użycia piły, szpadla oraz sekatorów. Wszystko jednak zakończyło się pełnym sukcesem.

Składamy zatem najserdeczniejsze podziękowania głównym bohaterom dzisiejszego przedsięwzięcia czyli gimnazjalistom, którzy przybyli w sile około 90 osób!

Przede wszystkim jednak dziękujemy panią nauczycielkom: Marioli Baszyńskiej, Wioletcie Czerw, Jolancie Koń, a w szczególności pani Annie Walas, która wydatnie przyczyniła się do zorganizowania dzisiejszej akcji.

Podziękowania składamy także na ręce dyrektora szkoły pana Tomasza Janusa.
1 odpowiedĽ
Komentarze

#1 | CDFG dnia listopada 20 2009 10:21:03
do you want to have the Replica Rolex and Replica watchesin a low price.click here please, there is a great variety ofGucci bag and Gucci handbags. which do you want to buy, the Gucci or theLouis Vuitton? if you want to buy bags, please click the LV Bags.
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka