WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Promujmy się jako Zagłębie!
FdZD 07.10.2008
Nasze stowarzyszenie, które za cel stawia sobie promowanie i rozwój regionu, wystosowało list otwarty do urzędów miast i gmin Zagłębia Dąbrowskiego, w którym nawołujemy do nawiązania współpracy miedzy miastami i gminami regionu w kwestii promocji.Impulsem, który skłonił nas do podjęcia tego działania jest fakt, ze niektóre nasze miasta promują się na targach nieruchomości EXPO Real w Monachium. Koszt jednego metra kwadratowego stoiska to ponad 500 euro. Sosnowiec będzie się promował na stoisku Związku Miast Polskich. Natomiast takie miasta jak Kraków, Warszawa, a województwa Śląskie czy Opolskie wykupiły samodzielnie większe powierzchnie.

Zasadne jest wiec zadanie pytań:
- czy nie powinniśmy się promować jako region?
- czy nie powinien tu zadziałać efekt synergii skoro miasta naszego regionu łączy wspólna historia, podobieństwo problemów, a także bliskość geograficzna?

List trafił do urzędów miast i gmin w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Będzina, Czeladzi, Wojkowic, Siewierza, Sławkowa, Zawiercia, Łaz, Ogrodzieńca, Olkusza i Myszkowa.

Oto jego treść:

Jako Stowarzyszenie działające na rzecz Zagłębia Dąbrowskiego bardzo cieszymy się z każdego udziału przedstawicieli Zagłębia Dąbrowskiego w imprezach promujących nasz Region. Tym bardziej ucieszyła nas tegoroczna obecność Sosnowca i Dąbrowy Górniczej na Targach Expo Real w Monachium, którą to imprezę uważamy za bardzo ważną i wartościową w perspektywach dalszego rozwoju zarówno poszczególnych gmin Zagłębia Dąbrowskiego jak i całego Regionu.

Jednakże mając na uwadze dobro naszej Malej Ojczyzny, jaką dla nas jest Zagłębie Dąbrowskie, chcielibyśmy zachęcić do szerszej współpracy wszystkie gminy Regionu i do wspólnego uczestnictwa w przyszłych imprezach tego typu. Zagłębie Dąbrowskie jest na tyle ciekawym Regionem, że warto podnosić walory wszystkich miast należących do niego. Mamy tu na myśli zarówno promowanie terenów inwestycyjnych, jak również kultury, sztuki czy oferty turystycznej. Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego uważa, że wspólne występowanie na tego typu imprezach pozwala z jednej strony na promocje Regionu - Zagłębia Dąbrowskiego - a z drugiej strony na skuteczniejszą promocje poszczególnych miast. Jest to o tyle ważne, że każde z miast może wnieść określoną wartość i tym samym jako Region będziemy mogli zdecydowanie podnieść atrakcyjność całej oferty. Na przykład w obszarze kultury i wypoczynku Będzin i Siewierz mają do zaoferowania atrakcyjne Zamki, Dąbrowa Górnicza Aquapark, zbiornik Pogorię oraz Pustynię Błędowską, a Sosnowiec Centrum Narciarskie (żeby wymienić tylko te cztery miasta). W temacie oferty inwestycyjnej można przedstawiać ofertę KSSE Podstrefy Sosnowiecko-Dąbrowskiej (Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Siewierz, Sławków, Zawiercie), Wschodnią Strefę Ekonomiczną w Czeladzi czy tereny inwestycyjne Gospodarczej Bramy Śląska (Sosnowiec, Czeladź i Będzin). Sosnowiec i Dąbrowę Górniczą zamieszkuje ok. 350.000 mieszkańców, natomiast Zagłębie to ponad 600.000 mieszkańców i tym samym warto przedstawiać wspólną ofertę Regionu, chociażby ze względu ma jej kompleksowość - potencjalny inwestor oceni ją zdecydowanie lepiej, niż indywidualne oferty pojedynczych miast. Są również inne pozytywy wspólnego występowania w takich imprezach, z których najważniejszy to przede wszystkim możliwość obniżenia kosztów uczestnictwa - duży może więcej.

Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego jest Stowarzyszeniem Regionalnym któremu bardzo zależy na rozwoju całego Regionu i dlatego chcielibyśmy zaprosić do współpracy wszystkie miasta i gminy leżące na terenie Zagłębia Dąbrowskiego. Tylko wspólne działanie umożliwi osiągnięcie celów całego Regionu, które pokrywają się z interesami poszczególnych jego miast. Łączy nas nie tylko wspólna historia, ale także problemy związane z restrukturyzacją przemysłu, przebudowa potencjału gospodarczego Regionu oraz poprawa poziomu życia mieszkańców.
3 odpowiedzi
Komentarze

#1 | CDF dnia listopada 20 2009 10:12:48
If you want to buy darkfall or buy darkfall gold, the
darkfall online gold is your best choice. congruent tantamount commensuratly, the best psu meseta is also here, so
buy psu meseta should as quickly as possible. what is more, here introduces other new style, that isphantasy star universe meseta.
#2 | jordan dnia maja 27 2010 09:32:45
If you want to buy the cheap jordan shoes,you can search the internet.Jordan is the hero of every individual mind. Of course, we are also very like the
jordan 2010 |
Jordan 6 rings |
jordan 2009 |
jordan 20.5 |
jordan 3.5 |
Jordan Fusion 20 |
So you will like the air jordans,you will found the shoes make you become more and more beautiful.
#3 | [url=http://www.bizghd.com/]gh dnia maja 28 2010 08:27:15
ghd hair straightener are quite good & cheap Ghd straighteners for women with the first-class materials for ultimate comfort. Enjoy cheap ghd straighteners!More and more people began to buy ghd hair straighteners.Cheap ghd make you become more and more beautiful.
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka