Kontakt

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego

STKZD 42-500 Będzin
ul. Małachowskiego 29
tel. +48 795 422 561

e-mail do Zarządu STKZD
orlowska.stkzd@gmail.com

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nadanie honorowych odznak "Zasłużony dla Kultury Polskiej"

Nadanie honorowych odznak "Zasłużony dla Kultury Polskiej"

 

HELENA MUSIAŁ        

 

 Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego od 2004r. Uczestniczy w plenerach malarskich, spotkaniach poetyckich, wieczorkach autorskich. Jest osobą bardzo wrażliwą i żywo reagującą na przejawy dyskryminacji wobec osób starszych, słabszych i pokrzywdzonych przez los dając temu wyraz w swojej twórczości literackiej oraz działalności animatorskiej. Uczestniczy w spotkaniach z poezją i plastyką w ośrodkach i dziennych domach pomocy społecznej w województwie śląskim, regionie zagłębiowskim.

Uprawia malarstwo olejne jak również wypowiada się w pasteli. Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą m.in. w Kanadzie, Anglii, Norwegii, Belgii, Niemczech. Ciągle doskonali swój warsztat plastyczny w Ośrodku Kultury w Będzinie pod kierunkiem prof. Romualda Korusa. Jest również słuchaczką Uniwersytetu III Wieku. Jej prace plastyczne prezentowane są na wystawach zbiorowych stowarzyszenia jak i wystawach indywidualnych w ośrodkach kultury, bibliotekach, muzeach i innych placówkach kultury województwa śląskiego. Przekazuje swoje prace plastyczne na aukcje charytatywne na rzecz osób niepełnosprawnych.

Helena Musiał wypowiada się także w poezji, gdzie przedstawia życie codzienne środowiska w którym żyje. Tworzy pejzaże literackie swojej „małej ojczyzny”. Jej twórczość umieszczana jest w kwartalnikach i miesięcznikach jak „Raptularz Kulturalny” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej, almanachach pokonkursowych, antologiach Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego jak i w tomikach zbiorowych m.in. Czas Otwarty.

Pomimo niepełnosprawności Helena Musiał jest czynnym członkiem stowarzyszenia, biorąc udział we wszystkich działaniach kulturalnych.  We wrześniu 2011r. będzie obchodzić 15-lecie działalności twórczej i animatorskiej w kulturze.

Jest osobą, która w pełni zasługuje na przyznanie jej odznaki honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

 

 

 

 

PROTAZY CEBO

 

   Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

Jego twórczość literacka ściśle wiąże się z hobby ? podróżami. Zwiedził 92 kraje, z których przywiózł bogatą dokumentację fotograficzną oraz wiersze ilustrujące życie, obyczaje i przyrodę zwiedzanych krajów. Jego wiersze i prozę zamieszczały lokalne czasopisma jak „Kurier Sławkowski”, „Głos Bukowna”, „Przegląd Olkuski”, „Raptularz Kulturalny”, „Bolesławskie Prezentacje”, „Gazeta Krakowska” i wiele innych.

Jest również doskonałym animatorem kultury organizując spotkania autorskie w ośrodkach kultury, klubach, bibliotekach oraz szkołach, gdzie przedstawia swoją twórczość literacką oraz zbiory podróżnicze. Protazy Cebo jest też członkiem klubu poetyckiego w Bukownie, gdzie przez kilka lat pełnił funkcję prezesa. Należy również do Klubu Literackiego „Widmo” w Sławkowie, Klubu Pracy Twórczej w Bolesławiu.

Jest laureatem kilku ogólnopolskich konkursów literackich m.in. I miejsce w XIV Festiwalu Papieskim w Białym Dunajcu pod patronatem kard. Stanisława Dziwisza.  Jest również kolekcjonerem opakowań po mleku. Ekspozycja liczy 425 sztuk zebranych z całego świata. Napisał również 400 fraszek o mleku, które umieszczone są przy każdym opakowaniu. Wystawa kolekcji odbyła się w Wiedniu oraz prawie we wszystkich regionach Polski.

Protazy Cebo jest również autorem i wydawcą kilku tomików poezji jak Gwiezdne wrota pustyni, Poetyckie foto-proto, Kolorowe strony świata. Jego twórczość jest również drukowana w tomikach zbiorowych wydawanych przez ośrodki kultury.

We wrześniu 2011r. obchodzić będzie 35-lecie działalności twórczej w dziedzinie kultury.

Protazy Cebo jest osobą, która w pełni zasługuje na przyznanie odznaki honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.01
8,549,115 unikalnych wizyt