E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:
|
|
BEZPŁATNA WYCIECZKA AUTOKAROWA |
Michał Kusiak 07.06.2016
|
|
Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zaprasza w sobotę w dniu 11 czerwca 2016 roku na wycieczkę autokarową, będącą imprezą towarzyszącą (sesją terenową) dla V Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych, które w tym roku odbywa się pt.
„Osiedla Patronackie w krajobrazie Zagłębia i Górnego Śląska”
PROGRAM WYCIECZKI:
Podczas objazdowej wycieczki autokarem jej uczestnicy odwiedzą: osiedle Nikiszowiec w Katowicach, Dom Handlowy Kaufhaus i osiedle Karmańskie w Rudzie Śląskiej, osiedle Borsiga w Zabrzu-Biskupicach a w części zagłębiowskiej osiedla zabytkowe w Czeladzi-Piaskach, Będzinie-Grodźcu i Schoena w Sosnowcu.
Przewodnikami w tej wyjątkowej, niepowtarzalnej wycieczce będą eksperci z historii i architektury, uczestnicy piątkowej konferencji naukowej która odbędzie się dzień wcześniej (10 czerwca) w obiekcie Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia" Czeladź ul. Dehnelów 45, na którą także wszystkich zapraszamy.
WYCIECZKA JEST BEZPŁATNA (dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego!) lecz aby w niej uczestniczyć należy się zarejestrować podając swoje dane do ubezpieczenia.
Liczba miejsc na wycieczce jest ograniczona pojemnością autobusu a pierwszeństwo w jej udziale mają osoby które zadeklarują swój udział także w piątkowej konferencji podczas której prezentowane będą referaty m. innymi na temat zwiedzanych obiektów.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
*Zbiórka uczestników wycieczki SOBOTA (11.06) 9.00 – 9.30 przy obiekcie Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia" Czeladź ul. Dehnelów 45.
*Wyjazd na wycieczkę autokarem organizatorów: godz. 9.30
*Powrót do Czeladzi w godzinach popołudniowych.
INFORMACJE I ZAPISY NA WYCIECZKĘ:
Dariusz JUREK,
tel. 696 906 844, fdzd_jurek@op.pl i poprzez prywatne wiadomości na fb. |
|
0 odpowiedzi |
|
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
|
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
|
|
|