WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane












Społeczność
Polecamy




Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Promocja książki "Tradycje piwowarskie Zagłębia Dąbrowskiego"
Michał Kusiak 04.11.2015
"Tradycje piwowarskie Zagłębia Dąbrowskiego" to tytuł książki, która swoją światową premierę będzie miała 6 listopada w Stacji Sosnowiec (ul.Teatralna 9) o godzinie 18:00. Jej autor przybliży historię jej powstania, a także chętnie odpowie na pytania czytelników. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.
Link do wydarzenia



Początkowo ukazanie się książki planowane było na przełom września i października, jednakże w ostatniej chwili udało się pozyskać kolejne ciekawe materiały, które wzbogaciły książkę, jednocześnie nieco oddalając jej wydanie.
Witold Wieczorek (geograf, dr nauk ekonomicznych) od ponad 20 lat zajmuje się dziejami zagłębiowskiego przemysłu ze szczególnym uwzględnieniem piwowarstwa. Jest autorem i współautorem artykułów na ten temat. Wspólnie z bratem Tomaszem kolekcjonuje stare rzeczy związane z piwowarstwem, szczególnie zagłębiowskim. Współorganizuje Zagłębiowską Giełdę Birofiliów a w tym roku (19.09) odbyła się jej trzecia edycja.

Kiedy powstał pierwszy sosnowiecki browar? Czy sosnowiecki piwo liczyło się kiedyś w kraju? W jakich miastach browar z Sosnowca miał skład fabryczny? Jakie piwiarnie były najpopularniejsze? Jakie ślady browarów znajdziemy dziś na terenie Sosnowca? To tylko niektóre z pytań jakie przychodzą do głowy w związku z tematyką piątkowej imprezy.

Książka ukaże się przy współfinansowaniu Urzędu Miejskiego w Sosnowcu oraz przy współpracy ze Stowarzyszeniem Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego. Podczas piątkowego spotkania będzie możliwość uzyskania dedykacji i autografu od autora.

Przypomnijmy, że Stacja Sosnowiec to lokal gastronomiczny, w którym cyklicznie odbywają się Spotkania Sympatyków Sosnowca. Gośćmi poprzednich spotkań byli m.in. Rafał Bryła, Zbigniew Białas, Zbigniew Leraczyk, Janusz Osiński, Czesław Gałka, Anna Urgacz-Szczęsna, Tomasz Kostro, Franciszek Wszołek, Dariusz Jurek, Mikołaj Dziewiatowski, Cezary Podraza, Marian Jasiński, Martyna Bierońska, Grzegorz Onyszko i Witold Wieczorek. Rozmawiano o czasach gdy powstawało Zagłębie Sosnowiec, o historii browarów sosnowieckich, o latach międzywojennych w Sosnowcu, o Zamku Sieleckim, o wielkich ludziach kultury i sportu rodem z miasta Kiepury, o Teatrze Zagłębia i o powieściach „Korzenie” i „Puder i pył”, a także o cerkwiach sosnowieckich i sportach walki.
0 odpowiedzi
Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania








Nasi partnerzy




_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka