WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Za kilka dni wybory!
Michał Kusiak 19.10.2015
Za kilka dni, po raz kolejny będziemy mieli możliwość udania się do urn i dokonania wyboru parlamentarzystów którzy będą reprezentować nasz region w Sejmie i Senacie RP.Niestety, słabość polityczna naszego regionu wynika głównie z tego że poza nielicznymi wyjątkami nasza elita polityczna prezentuje mierny poziom a jej przedstawiciele wykazują postawy konformistyczne oraz uległość i podporządkowanie wobec zabrynicznych baronów partyjnych dla których dobro i rozwój Zagłębia Dąbrowskiego nie mają żadnego znaczenia.
Należy się więc bardzo głęboko zastanowić na kogo oddać swój głos, na kogo kto nie tylko tuż przed każdymi wyborami czuje się Zagłębiakiem.

Jeżeli chodzi o wybory do Sejmu RP to już tradycyjnie stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia nie przedstawi swojego stanowiska i nie wskaże swoich kandydatów gdyż uniemożliwia to funkcjonująca obecnie ordynacja wyborcza. Oddając bowiem głos na jakiegoś kandydata na posła oddaje się jednocześnie głos na daną partię. To byłoby sprzeczne z naczelną zasadą naszego stowarzyszenia, mówiącą o jego apolityczności. Sprawę preferencji politycznych w tym głosowaniu zostawiamy do swobodnego uznania naszych członków i naszych sympatyków.

Zupełnie inaczej wygląda głosowanie do Senatu RP gdyż tu obowiązują słynne JOW-y które promował Paweł Kukiz, czyli Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. W takim systemie wyborczym głosuję się na konkretnego kandydata a głos oddany na daną osobę nie jest jednocześnie głosem oddanym na dany komitet wyborczy! To otwiera szansę na to aby senatorem reprezentującym nasz region była osoba naprawdę wartościowa a nie tylko taka która do parlamentu wejdzie wyłącznie w wyniku układu politycznego dającego jej miejsce „biorące” na liście partyjnej.

Biorąc więc pod uwagę że głosowanie do Senatu RP przebiega w systemie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych Zarząd stowarzyszenia regionalnego Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego rekomenduję w tych wyborach pana Piotra Hałasika. Jest to kandydat nie należący do partii politycznej, sosnowiczanin i Zagłębiak, współpracujący od dłuższego czasu z naszym stowarzyszeniem i wspierający naszą działalność. Pan Piotr Hałasik jest uznanym ekonomistą, przedsiębiorcą i biznesmenem, znanym także z działalności humanitarnej i prospołecznej, także tej w dużym stopniu skierowanej na sprawy naszego regionu.

Jego dorobek i pozycja, w tym także materialna nie są powodami dla których kandyduje do Senatu RP i w odróżnieniu od innych kandydatów nie jest to jego sposób na rozpoczęcie kariery i dorobienie się na niej. Celem kandydowania Piotra Hałasika jest według naszej oceny chęć podzielenia się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami i dalsza działalność, także społeczna na rzecz Polski, oraz jak nas solennie zapewniał także na rzecz Zagłębia Dąbrowskiego.

Oceniając tego kandydata oraz porównując go obiektywnie do pozostałych kandydatur zgłoszonych w okręgu sosnowieckim (w większości kandydatur partyjnych) zachęcamy wszystkich członków FdZD, naszych sympatyków oraz wszystkich czytających tą rekomendację do oddania głosu w wyborach do Senatu RP na dr Piotra Hałasika. To będzie najlepszy wybór dla miasta Sosnowca, to będzie najlepszy wybór dla Zagłębia !

Zarząd stowarzyszenia regionalnego Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego.
0 odpowiedzi
Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka