WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

IV FORUM REKONSTRUKCJI OBIEKTÓW HISTORYCZNYCH
Michał Kusiak 20.09.2015
Wszystkich zainteresowanych tematami dziedzictwa kulturowego turystyki serdecznie zapraszamy na niezwykłe wydarzenie i wyjątkową, niepowtarzalną wycieczkę!!!

IV FORUM REKONSTRUKCJI OBIEKTÓW HISTORYCZNYCH

W dniach 25 - 26 września 2015 r. odbędzie się IV Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych. Jest to już kolejna edycja Forum, organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego MOJE MIASTO z Będzina. Podobnie jak w poprzednich latach nasze stowarzyszenie - Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego - jest współorganizatorem tego cyklicznego przedsięwzięcia.

W tym roku tematem przewodnim konferencji będzie Dziedzictwo kulturowe przestrzeni nadrzecznych.

Pierwszy dzień konferencji (25 września), będzie mieć miejsce w zrekonstruowanych i atrakcyjnych wnętrzach Galerii "Elektrownia" w Czeladzi. Program konferencji obejmuje wystąpienia specjalistów, którzy będą przybliżać uczestnikom Forum zagadnienia dotyczące m.in. oceny wartości materialnych zasobów przestrzeni nadrzecznych, jako ważnych składników dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego regionu. Omawiane będą przykłady dawnych młynów wodnych i innych obiektów wykorzystujących energię wód rzek.
Wystąpienia ekspertów będą mieć na celu wskazanie na potrzeby i możliwości przywrócenia historycznych urządzeń i obiektów wodnych do użytkowania, często w nowej, bardziej dostosowanej do współczesności funkcji.

Drugiego dnia Forum, zaplanowano sesję terenową, wiodącą szlakiem udanych przykładów rekonstrukcji i adaptacji założeń młynarskich i energetycznych w dolinie Białej Przemszy i Prądnika. Zwiedzać będziemy m.in. młyn Freya i Rydzewskich w Okradzionowie, nowo odrestaurowany młyn i tartak "Boroniówka" w Ojcowie a także hodowlę pstrąga "Ojcowskiego".

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w Forum. Wykładów pierwszego dnia można będzie wysłuchać bezpłatnie.

Odpłatność za udział w wyjeździe terenowym (wycieczce) drugiego dnia wynosi 70 zł., jednakże dla członków i sympatyków stowarzyszenia regionalnego Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego (i innych współorganizatorów konferencji), opłata ta wynosi tylko 50 zł. !

Liczba miejsc z tym specjalnym rabatem jest jednak ograniczona do 20 i dlatego decydująca będzie tu kolejność zapisu i dokonania wpłaty za wycieczkę.

Organizator w ramach opłaty zapewnia: przejazd autokarem, przewodnika, zwiedzanie wymienionych obiektów wraz z pokazem mielenia mąki, poczęstunek i obiad.

Miejsce zbiórki uczestników wycieczki (sesji terenowej konferencji) 26 września (sobota) o godz. 9.00 - Galeria "Elektrownia", Czeladź ul. Dehnelów 45.

Zgłoszenia udziału w wycieczce należy dokonać na adres mailowy fdzd_jurek@op.pl lub/i telefonicznie 696 902 844 w terminie do 24 września 2015.

Szczegółowy program konferencji na stronie internetowej: http://www.miasto.org.pl/index.php…
0 odpowiedzi
Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka