WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Zapraszamy do Teatru Zagłębia za pół ceny !!!
Dariusz Jurek 17.06.2014
Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zaprasza swoich członków i sympatyków na przedpremierowe pokazy nowego spektaklu Teatru Zagłębia, zatytułowanego "Czerwone Zagłębie".

Spektakl ten w sposób wyjątkowy i niezwykły opowiada o kilkudziesięciu latach historii naszego regionu. Niejako za pomocą wehikułu czasu będziemy świadkami ważnych wydarzeń które miały tu miejsce. Widzowie będę mogli się zastanowić nad fenomenem mitu Czerwonego Zagłębia, jak była prawda, kto ten mit zawłaszczył i czy Zagłębie było tylko czerwone czy jednak także i biało-czerwone? Przedstawienie to już teraz z całą pewnością można określić mianem hitu nie tylko dla zagłębiowskich regionalistów ale dla wszystkich zwykłych widzów.

Pokazy przedpremierowe będą miały miejsce w dniach 20 czerwca (piątek, godz. 19.00) i 21 czerwca (sobota, godz. 18.00).

Dla członków i sympatyków FdZD Teatr Zagłębia przygotował prezent: podając w kasie teatr hasło: Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego otrzymacie 50% zniżkę na bilet !!!

Zapraszamy serdecznie i zachęcamy do szybkiej decyzji udziału w przedstawieniu gdyż pula specjalnych, promocyjnych biletów jest ograniczona!

Na koniec przedstawiamy autorski opis tego przedstawienia:


Co by się stało gdyby Doktor Widera, pierwowzór postaci Judyma z "Ludzi bezdomnych" przeżył własną śmierć i w nieskończoność pomagał wszystkim cierpiącym matkom z Zagłębia?

Jak wyglądałaby historia regionu opowiadana przez przewodników rodem z świata popkultury, poszukiwaczy prawdy, którzy nie boją się fantazji ?

"Czerwone Zagłębie"; to podróż w głąb ziemi i w głąb historii. Jarosław Jakubowski, wielokrotnie nagradzany dramatopisarz, autor między innymi znakomitego „Generała”, tym razem zabiera nas w dół ciemnego szybu, do najgłębszych pokładów mitu o Sosnowcu i Zagłębiu Dąbrowskim. Czerwonym Zagłębiu.

Od czego się zaczęło? Od salwy w 1905 roku, czy może od Doktora Widery, Judyma Sosnowieckiego? Może jednak od spotkania dwóch Józefów na sosnowieckim dworcu? Nie zapominajmy o narodzinach Edwarda Pierwszego i zburzeniu Pomnika. Tego Pomnika.

"Czerwone Zagłębie" jest feeryczną opowieścią o ludziach stojących na granicy. Między tym co było a tym co będzie, niezadomowionych w tym, co jest. Historie tworzą wciągającą mozaikę, która nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Daj się porwać opowieści. Rozwiąż zagadkę "Czerwonego Zagłębia"
Zostań Poszukiwaczem Zaginionego Miasta.

0 odpowiedzi
Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka