WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Zapraszamy na wycieczkę: 13.12. 2011 "Od historii współczesnej do historii naturalnej"
Dariusz Jurek 10.12.2011
Wyjątkowo długi w tym roku sezon wycieczkowy zakończymy dość nietypowo gdyż ostatnia wycieczka w ramach projektu „Poznajemy Zagłębie” odbędzie w najbliższy wtorek (13.12) a nie jak zazwyczaj w sobotę. Spowodowane jest to wyłącznie ograniczoną dostępnością dla zwiedzających jednego z obiektów będących celem tej wycieczki.

Tym razem wspólnie z sosnowieckim Oddziałem PTTK zapraszamy do zwiedzenia dwóch muzeów które istnieją w tym mieście oraz do obejrzenia panoramy Sosnowca i Zagłębia z tarasu widokowego umieszczonego na dachu najwyższego budynku uniwersyteckiego w Polsce.

Należy tu podkreślić że wyjście na platformę widokową Wydziału Nauk o Ziemi jest atrakcją szczególną gdyż obecnie jest dostępne tylko za wyjątkową zgodą rektora, za udzielenie której serdecznie dziękujemy, podobnie jak pracownikom Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu, z Panią Ewą Budziszewską-Karwowską na czele. (FdZD współpracuje z tą placówką muzealną już od dawna czego wyrazem jest na przykład film prezentowany zarówno na stronie internetowej stowarzyszenia jak i na stronie muzeum.)

Ten punkt programu wycieczki będzie też zapewne wyjątkowo atrakcyjny dla wszystkich osób fotografujących gdyż przy sprzyjającej widoczności z tarasu widokowego można wykonać nawet zdjęcia Tatr.

Program wycieczki:

- Zwiedzenie ekspozycji Muzeum w Sosnowcu w danym pałacu Schoena (m. innymi: „Muzyka w okupowanej Polsce 1939-1945. W setną rocznicę urodzin Władysława Szpilmana”, „Tatry i Zakopane w czasach Tytusa Chałubińskiego”, „586 dni stanu wojennego” )

- Przejście piesze (ok. 15 min.) na odcinku ul. Chemiczna – ul. Będzińska

- Zwiedzenie ekspozycji Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu (minerały, meteory, skamieniałości, ekspozycje paleontologicznie itd.)

- Wyjazd na taras widokowy Wydziału Nauk o Ziemi

Informacje organizacyjne:

- Zbiórka uczestników wycieczki o godz. 11.00 w Sosnowcu, przed budynkiem Muzeum w danym pałacu Schoena przy ul. Chemicznej 12

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Uwaga! Osoby biorące udział w wycieczce uczestniczą w niej wyłącznie na własne ryzyko i odpowiedzialność. Organizator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ewentualne szkody, bądź straty wynikłe na rzecz uczestnika wycieczki lub wynikłe z jego powodu.

Telefon kontaktowy do organizatorów: 696 902 844
0 odpowiedzi
Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka