WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

WikiZagłębie.pl ruszyło!
Piotr Bielecki 02.10.2011
Jednym z celów naszej organizacji jest popularyzacja wiedzy o regionie. Jak dotąd bardzo wiele materiałów znalazło się na naszym forum dyskusyjnym. Będąc jednak świadomi ograniczeń tej formy wymiany informacji, konieczne stało się stworzenie nowej - bardziej dostosowanej dla wymiany wiedzy formy. Stąd też z przyjemnością prezentujemy nową witrynę - portal społecznościowy, który za zadanie ma popularyzację informacji o Zagłębiu.

Jest to projekt długofalowy, mający również na celu usystematyzowanie informacji tak bardzo przecież porozrzucanych nie tylko w internecie, ale i w literaturze. Jesteśmy świadomi, że tematyka portalu jest bardzo szeroka, stąd jego treść będzie uzupełniana stopniowo. Oprócz haseł encyklopedycznych o opisu konkretnych zagadnień, na witrynie znajdzie się też "Biblioteka Zagłębiaka" - zbiór pozycji książkowych o tematyce regionalnej.

Zapraszamy przy tym wszelkie osoby i instytucje do uczestnictwa w projekcie i dzielenia się wiedzą. W tym celu prosimy o nadesłanie na kontakt@zaglebiedabrowskie.org swojej propozycji loginu - w odpowiedzi otrzymacie Państwo hasło dostępu do tworzenia i modyfikacji treści WikiZagłębie.Strona powstała w ramach projektu „Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie" dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski, w ramach programu „Patriotyzm Jutra".
0 odpowiedzi
Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka