WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Aktualności

Zapraszamy do Sączowa!
Dariusz Jurek 29.07.2011
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Sączowie oraz stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zapraszają w dniu 31 lipca 2011, a więc w najbliższą niedzielę na odpust parafialny w tej miejscowości znajdującej się na zachodnich krańcach naszego regionu.

Uroczystościom odpustowym które rozpoczną się o godzinie 12.00 towarzyszyć będzie poświęcenie wmurowanej muszli symbolizującej Drogę św. Jakuba, czyli międzynarodowy szlak pątniczy, kulturowy i turystyczny biegnący przez całą Europę do sanktuarium w hiszpańskim Santiago de Compostela. Nastąpi także odsłonięcie kolejnej tablicy informacyjnej opisującej zagłębiowski fragment tego szlaku który opracowało i wytyczyło FdZD.

W uroczystościach oprócz lokalnej społeczności wezmą udział miejscowe organizacje społeczne m. innymi takie jak Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna. Swój udział zapowiedziały także władze powiatu będzińskiego udzielające wydatnego wsparcia inicjatywie wytyczenia tego szlaku przez teren Zagłębia.

Niedzielne wydarzenie będzie nosiło wymiar zarówno religijny jak i integracyjny i promocyjny dla tej miejscowości leżącej w niezwykle urokliwej części naszego regionu. Liczymy także że przyczyni się do wzmocnienia zagłębiowskiej tożsamości na obszarze gminy Bobrowniki.
0 odpowiedzi
Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka