WSPIERAJĄ NAS
POZNAJEMY ZAGŁĘBIE


E-book o historii Zagłębia Dąbrowskiego:

Projekty Realizowane
Społeczność
Polecamy
Apel do mediów o uszanowanie różnorodności województwa

Strona Piotra Bieleckiego

Naszym Zdaniem

Kolej na Pyrzowice!
Emil Szer 19.04.2009
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego z dużym zainteresowaniem zapoznało się z koncepcją budowy linii kolejowej łączącej stolicę województwa, Katowice z portem lotniczym w Pyrzowicach.

Wyrażamy duże zadowolenie, że w koncepcji tej linia kolejowa do lotniska ma przebiegać przez obszar Zagłębia Dąbrowskiego. Jesteśmy stowarzyszeniem regionalnym i z oczywistych względów popieramy i będziemy popierać wszelkie inicjatywy zmierzające do rozwoju naszego regionu, a których tu z różnych względów bardzo brakuje.
Przy poparciu tej koncepcji braliśmy jednak przede wszystkim pod uwagę jej logikę, spójność i rzetelność, oraz realne możliwości jej realizacji. Twórcy koncepcji w doskonały sposób przedstawili poważną argumentację za takim właśnie przebiegiem tej trasy.

Oceniając bardzo wysoko przesłanki obiektywne dotyczące budowy trasy w tym kształcie, oraz uważając, że ta inwestycja może przyczynić się do zrównoważonego rozwoju także i tej części województwa śląskiego zwracamy się z apelem do wszystkich o poparcie dla tej koncepcji.

W uzgodnieniu z panem Ireneuszem Dylczykiem i za jego aprobatą zapraszamy na stronę. http://www.pasazer.com/knp/popieram.php na której można zapoznać się dokładnie z całą koncepcją przebiegu trasy, oraz można zagłosować za nią, o co gorąco, jako FdZD apelujemy !
Dziękujemy, w naszym i w jego imieniu za każdy głos poparcia !
Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Region w pigułce
Historia
Obszar i granice
Herb i barwy
Ludzie
Legendy i podania
Muzea i galerie
Kinematografia
Ciekawostki

Kącik Regionalisty

Doł±cz do nas
czyli zapraszamy
do działania

Wesprzyj
nasze
działania

Warte czytania
Nasi partnerzy
_

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
statystyka