Kontakt

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego

STKZD 41-205 Sosnowiec
ul. Plac Kościuszki 5

tel. 795 422 561
e-mail

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło




II ART PASSION FESTIVAL

 

KOMUNIKAT

JURY FESTIWALU

 

  Spośród 108  artystów   i 358 zgłoszonych prac do kategorii malarstwo, Jury do Festiwalu zakwalifikowało 185 prace  105  twórców.

 Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

  • GRAND PRIX  :  ANDRZEJ GRUSZKA -  „ MIŁOŚĆ”

Wyróżnienia:

  1.       ANDRES KORDIAN – „ PODWÓRKO”
  2.       CZARNOŁĘSKI MAREK – „ FIOLETOWO-BRĄZOWA RUDA PILCZYCKA”
  3.       GAWLIK KONRAD –„TEATR PRZESTRZENI II”
  4.       GUZY MARCIN – „ PANI SZTYGAROWA”
  5.       MACIĘGA MARIA – „ Z CISZĄ”
  6.       MĄDRY ELŻBIETA – „ RZEPAKOWE ELDORADO”
  7.       PACYNA BOGUMIŁA – „ CHŁOPCZYK Z GOŁĘBIAMI”
  8.       SAJDAK-LORENC TERESA- „ ZĄB CZASU”
  9.       SODOWSKI ANDRZEJ – „ PEJZAŻ ZIMOWY”

  10.      SOWIŃSKA – JAKOWIAK MARIA – „ PARKOWE DYWAGACJE”

 

        W kategorii rzeźba Jury dokonało przeglądu 20 prac  zgłoszonych przez dziewięciu  artystów.  Jury postanowiło przyznać następujące nagrody”

  • GRAND PRIX    :  JACEK OPAŁA – „ KIM BYŁAŚ PIĘKNA PANI”
  • Wyróżnienie:      GRZEGORZ JAROS  za zestaw rzeźb

 

 

 

  Spośród 23 artystów   i 69 zgłoszonych prac Jury do Festiwalu zakwalifikowało wszystkie zgłoszone prace  twórców.

  Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

  • GRAND PRIX  w kategorii Fotografia  artystyczna: MARIUSZ RELIGA – „Spacer”
  • Wyróżnienie  - MONIKA GRUSZEWICZ – „Nad Bałtykiem”
  • Wyróżnienie – OLGA  DUDEK – „ Powrót do przeszłości”

 

  Spośród 16 artystów   i 62 zgłoszonych prac Jury do Festiwalu zakwalifikowało wszystkie zgłoszone prace  twórców.

  Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

  • GRAND PRIX  w kategorii haft artystyczny: HALINA KWIATKOWSKA– „Wiosna w górach”
  • Wyróżnienie  - KŁOS AGNIESZKA – „Przystawka”

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy na Uroczysta Galę w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej w dniu 21 maja 2015 o godz. 11.00.

Sekretarz Jury

Andrzej Musiał

 

 

 

   WYKAZ 

ZAKWALIFIKOWANYCH PRAC

W KATEGORII - RZEŹBA

 

Lp. NAZWISKO, IMIĘ MIEJSCOWOŚĆ TYTUŁ PRACY
1. OPAŁA  JACEK BOLESŁAWIEC "EGIPSKIE WSPOMNIENIA"
2.     "JEDEN DZIEŃ W BARCELONIE'
3.     "KIM BYŁAŚ PIĘKNA PANI"
4. KORYCIK ANTONI CHEŁMEK " CHRYSTUS FRASOBLIWY"
5.     " ANIOŁ"
6. WIEKIERA TERESA BĘDZIN "WSPANIAŁE LATO"
7.     "AKADYJCZYK'
8. LAPRUS KRYSTYNA   " ANASTAZJA"
9.     " TAMARA ŁEMPICKA - INSPIRACJA"
10. KILIMNIK ZOFIA LUBIN  " ROZMARZONA EWA"
11.     " SKARBEK Z FAJKĄ"
12.     " ŻYD W STROJU MODLITEWNYM"
13. MONETA EWA SOSNOWIEC " LAMPA" 
14. PAŁYS- ZATORSKA ANNA BĘDZIN " PRZESTRZEŃ ODDECHU"-ONA, ON I JEJ WŁOSY
15.     "PRZESTRZEŃ ODDECHU" - SPLECENI
16. GAWLIK SZYMON SOSNOWIEC " U - BYWAĆ"
17. JAROS GRZEGORZ DĄBROWA GÓRNICZA " BABA W HUSTCE"
18.     " MNICH Z SOWĄ"
19.     " BABA Z KOSZYKIEM"
20.     " CZAROWNICA Z MIOTŁĄ"

 

 

 

 

          WYKAZ

ZAKWALIFIKOWANYCH PRAC

W KATEGORII MALARSTWO

 

Lp. NAZWISKO, IMIĘ MIEJSCOWOŚĆ TYTUŁ PRACY
1. ANDRES KORDIAN KATOWICE " DAWNA CZELADŹ"
2.     "PODWÓRKO"
3.     " WIEŻA W SZCZERYM POLU"
4.     " LOKOMOTYWA GÓRNIK PO PRACY"
5. ARSENIUK KAMILA ŁEBA " W DRODZE NA RUCHOME PIASKI"
6.   KLUB PRACY TWÓRCZEJ "ABSURD" " PEJZAŻ MORSKI"
7. BASTER-GRZĄŚLEWICZ MARIA KRAKÓW "KRAKÓW-MIASTO Z BAJKI"
8.     " ŚLĄSK - LEGENDA ŚWIERKLAŃSKA"
9. BESZTERDA BARBARA DĄBROWA GÓRNICZA " WSCHÓD SŁOŃCA"
10. BIENIEK-JURCZYK JANINA PRECZÓW, STKZD " PLAŻA"
11. BINERT IRENA CZĘSTOCHOWA " PEJZAŻ ZIMOWY"
12.     " PEJZAŻ WIOSENNY"
13.     " BRZÓZKI W PEJZAŻU ZŁOTEGO POTOKU"
14. BOROWICZ MARIA LUBIN , LSTK " SEZAM"
15. BOTEL FRANCIS SOSNOWIEC " OPAKOWANIE"
16. BUJAS LONGINA KRAKÓW " WIATRAK"
17. CZARNOŁĘSKI MAREK CZĘSTOCHOWA "PAŁAC W PARKU W RUDZIE POLCZYCKIEJ"
18.     "PRZED PAŁACEM W RUDZIE PILCZYCKIEJ"
19.     "FIOLETOWO-BRĄZOWA RUDA PILCZYCKA"
20. CZECH EDWARD SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE " BEZ TYTUŁU"
21.     " BEZ TYTUŁU"
22. CZERWIŃSKI ANDRZEJ RYSZARD ZAKOLE " ZAKOLE"
23. DMOWSKA ANNA KRAKÓW " W SIECI"
24. DRYTKIEWICZ WITOLD KATOWICE " ZAMEK W BĘDZINIE"
25.     " ŁĄKA O ŚWICIE"
26. DRZYŻDŻYK-DZIUDZIEL URSZULA OŚWIĘCIM " MIASTECZKO NAD SOŁĄ"
27.     " GÓRY WE MGLE'
28. DZIK BOGUSŁAWA CHORZÓW " W STRONĘ MORZA"
29. FRĄCZEK WIOLETA DĄBROWA GÓRNICZA " BEZ TYTUŁU I"
30. GALILEJCZYK IRENA CHORZÓW " LAS W ZIELONEJ"
31. GAWLIK KONRAD SOSNOWIEC  " PRZESTRZEŃ LASU"
32.     " TEATR PRZESTRZENI II"
33.     " OBSZAR ZURBANIZOWANY"
34. GĄSIOR  STEFANIA CZĘSTOCHOWA " OCEAN PACYFIK"
35.     " ŁĄKA POD LASEM"
36.     " UROKI WSI KIELECKIEJ"
37.     " ZIMA"
38. GĘBCZYŃSKI ANDRZEJ DĄBROWA GÓRNICZA " IMPRESJA WIECZORNA"
39.     " KOMPOZYCJA I"
40. GODZIK JADWIGA KRAKÓW " KASZTEL W JEŻOWIE"
41.     " GARTATOWICE - POLNA DROGA"
42. GÓRA URSZULA CZELADŹ " STARY MŁYN"
43.     " KOŚCIÓŁ KOLEJOWY"
44. GRABOWSKA JOANNA ŁEBA " PORANEK ARTYSTY"
45.   KLUB PRACY TWÓRCZEJ "ABSURD" "FAMILOK STORY"
46.     " ŁEBA WAKACJE MŁODOŚCI"
47.     " CHEŁSTEM DO MORZA"
48.     " OLŚNIENIE"
49. GRUSZKA ANDRZEJ JASTRZĘBIE - ZDRÓJ "PRZEJŚCIE PRZEZ BRAMĘ"
50.     " TWARZ KOBIETY"
51.     " MIŁOŚĆ"
52. GUZY MARCIN KATOWICE " PANI SZTYGAROWA"
53. JACHNA ANDRZEJ SOSNOWIEC " KRÓL CHCE SIĘ BAWIĆ"
54.     " BEZ TYTUŁU "
55. JANAS JANUSZ KRAKÓW " KAZIMIERZ DOLNY"
56.     " KOŚCIELISKO"
57.     " ZAKOPANE KOZINIEC"
58. KAPTURSKA EWA KRAKÓW " ZIMA W IZDEBNIKU"
59. KARASEK KRZYSZTOF ZAKOPANE " EROTYK GÓRALSKI"
60. KASPEREK WANDA KATOWICE " JESIENNA ALEJA"
61. KASPERKIEWICZ KRYSTYNA KRAKÓW " DLACZEGO ...PRZEMIJA"
62.     " TRAKT JESIENNY"
63. KĘDRA TERESA KRAKÓW " ANIOŁ MIŁOŚCI"
64. KIEROMIN-ZAJĄC MONIKA  MYSŁOWICE " IWONA II"
65. KŁOSEK DOROTA KALETY " TRZY GRACJE"
66.     " WRZĄCY STAWEK'
67. KŁOSOWSKI ZYGMUNT ZAKOPANE " KOŚCIÓŁ W LESIE"
68.     " ROZLEWISKO"
69.     " MORSKIE OKO"
70. KORYCIK ANTONI CHEŁMEK " NOSIWODA"
71.     " NAD WISŁĄ"
72. KOZAK KRZYSZTOF CZELADŹ " PIRAMIDA NOCĄ"
73. KRUK ZYGMUNT CZĘSTOCHOWA " PEJZAŻ ZIMOWY"
74.     " PEJZAŻ LETNI"
75. LASKOWICZ BRYGIDA   " MARTWA NATURA Z BIŻUTERIĄ"
76. LEKS-BUGAJSKA JOLANTA SOSNOWIEC " SYMBIOZA II"
77.     " WITRAŻOWE KLIMATY"
78. LEONHARD MIROSŁAWA DĄBROWA GÓRNICZA " MARTWA NATURA"
79.     "CZORSZTYN 2014"
80. LISOWSKI PAWEŁ ZAKOPANE " MGŁA"
81. LIPSKI  MIROSŁAW SOSNOWIEC " MARTWA  NATURA Z CYTRYNĄ"
82. LIZZY QUEEN TAYLER SOSNOWIEC " PARAMOUNT PICTURES"
83. ŁYCZEK   MARTYNA SOSNOWIEC " PORZĄDEK ŚWIATA Nr 47"
84.     " PORZĄDEK ŚWIATA Nr 112"
85.     " PORZĄDEK ŚWIATA Nr 16"
86. MACIEJCZYK KRYSTYNA SOSNOWIEC " ZIMA"
87. MACIĘGA MARIA WADOWICE " Z CISZĄ"
88.     " W SŁONCU"
89.     " W DESZCZU"
90. MAJERCZYK -OWCZAREK ZOFIA ZAKOPANE " MŁODA PARA U MATKI BOSKIEJ JAWORZYŃSKIEJ  KRÓLOWEJ TATR" 
91. MAŁKIEWICZ MAŁGORZATA SOSNOWIEC "ŻYCIE WEWNĘTRZNE WODOSPADÓW II"
92. MAROSAN  ROZSA GYULA , WĘGRY " KOŚCIÓŁ W GYULI"
93.     " ZAMEK W GYULI"
94. MAZUR - WILK ALEKSANDRA CIESZYN " TABUN"
95.     " MACIERZYŃSTWO"
96. MĄDRY ELŻBIETA CHORZÓW " RZEPAKOWE ELDORADO"
97.     " CZAS RELAKSU"
98. MĘCIK SYLWIA CZELADŹ " CZERWONE RÓŻE"
99. MICHALSKA WIESŁAWA SOSNOWIEC " DZIEWCZYNA Z GŁOWĄ W CHMURACH"
100.     " SPOTKANIE"
101. MIELNIK ADAM KRAKÓW GALAKTYKA DROGA MLECZNA"
102. MONETA EWA SOSNOWIEC " PEJZAŻ LEŚNY"
103. MORKIS HELENA CHORZÓW "BARWY JESIENI"
104. MUSZ  MAŁGORZATA TYCHY " RYCERZ ,PSZCZYNA"
105.     " WROCŁAW"
106. NIEZNANOWSKA-GAWLIK DOROTA SOSNOWIEC " RUINY PAŁACU W WIERZBICY"
107.     " ŁĄKI W WIERZBICY"
108. NOSAL-TOBIASZ  ANNA OŚWIĘCIM " ZAUŁEK PRZY SPADZISTEJ"
109.     " DIABLICA SERPENTYNA
110. PACYNA BOGUMIŁA RUDA ŚLĄSKA " ANNA Z PIESKIEM"
111.     " OLIWIA"
112.     " CHŁOPCZYK Z GOŁĘBIAMI"
113.     " KRAKOWSKI CHŁOPCZYK"
114. PALUCH EWA KRAKÓW " VICTORIA 1683"
115. PAŁACH - MILIGAN BEATA KRAKÓW " W STAWIE'
116.     " KUKURYDZA"
117. PFISTERER MAŁGORZATA KRAKÓW " WIDOK Z MOJEGO OKNA"
118.     " WAWEL"
119. PIETRZAK KRYSTYNA KATOWICE " BO TO JEST MOJA MUZYKA-WOJCIECH KILAR"
120.     " ŻYCIE HUŚTAWKĄ JEST RAZ PEŁNIĄ SZCZĘŚCIA A RAZ ŁEZ'
121. PILNIAKOWSKA ILONA   " BUKIET NIEBIESKI"
122. PŁATEK MARIA ŁAZY " NA GÓRNYM ŚLĄSKU"
123. PODGÓRSKA-DUTKA HALSZKA KRAKÓW " SENNE SKUPIENIE KSIĘŻYCA"
124.     " POWRÓT KONIA TROJAŃSKIEGO"
125. PRZYBYŁA PIOTR SOSNOWIEC " WODY 13"
126. RADOJEWSKA WANDA CHOCIANÓW " NAD BIAŁYM DUNAJCEM"
127. ROZENAU ANNA SOSNOWIEC " ŹRÓDŁO DĄBRÓWKA"
128.     " BIAŁA LĄDECKA"
129. RUDEK RYSZARD ZAKOPANE " OPIEKUŃCZOŚĆ"
130.     " MIŁOŚĆ"
131.     " BACIARKA"
132. RYCZEK STANISŁAW WOŁÓW " HELP AFRICA"
133. SAJDAK-LORENC TERESA DĄBROWA GÓRNICZA " W NIEWOLI"
134.     " ZĄB CZASU"
135. SENDERECKA BARBARA CZĘSTOCHOWA " WAŻKA"
136.     " MSTÓW NAD WARTĄ"
137. SERCZYK BOGUMIŁ KRAKÓW " PRZEBUDZENIE"
138. SITEK BARBARA SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE " KAMIENNA PIANA" wg Wojciecha Siudmiaka
139. SKOBODZIŃSKA MARZANNA ŁEBA " O PORANKU"
140.     " BRZOZA"
141.     " Z WIZYTĄ"
142.     " NA WRZOSOWISKU"
143. SKÓRKA ZOFIA SOSNOWIEC " ŚCIEŻKA MIĘDZY DRZEWAMI"
144. SNOCHOWSKA ADRIANNA ZAKOPANE " BŁĘKITNA PLANETA"
145.     " KROPLE.ILUZJA"
146. SOCHOWSKA EUGENIA DOROTA SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE " ZIMOWE REFLEKSJE"
147. SODOWSKI ADAM CHORZÓW " MOKRADŁA"
148.     " PEJZAŻ ZIMOWY"
149. SOWIŃSKA-JAKOWIAK MARIA CHORZÓW " CZEKAM"
150.     " PARKOWE DYWAGACJE"
151. STARY ZBIGNIEW WOJKOWICE " GETA.ZEN"
152. STEINMETZ GRAŻYNA KRAKÓW " TAJEMNICZA DROGA"
153.     " ŁODZIE"
154. SULARZ MARIA KRAKÓW " ŚCINKA"
155.     " ZIELONO MI"
156. SZLAGA KRYSTYNA KRAKÓW " NAD ZIEMIĄ"
157.     " RZEKA  WARTA"
158. ŚLIWIŃSKA KATARZYNA BĘDZIN " FALA"
159. ŚMIETANA ADAM SOSNOWIEC " NADLEŚNICTWO WISŁA-ZIMA"
160. TRZASKALSKI EDWARD SOSNOWIEC " JESIEŃ"
161.     " ZAKOLE PRZEMSZY"
162.     " IMPRESJA PARKOWA"
163. WALCZAK  ALFRED BĘDZIN " JEZIORO"
164. WIEKIERA TERESA BĘDZIN " TAK BYŁO"
165. WIERZBOWSKA MARIA MARYLA KIELCE " ŚWIAT 3"
166. WILTOSIŃSKA IRENA DĄBROWA GÓRNICZA " FIOLET NIEPOKORNY deux"
167.     " NAD WODAMI POGORII"
168.     " RWĄCA RZEKA ŻYCIA"
169. WIŚNIEWSKA KAZIMIERA TYCHY " ZAMEK CHUDÓW"
170.     " MUZEUM IM. CHROBOKA W RUDZIE ŚLĄSKIEJ"
171. WOJCIECHOWSKI WIESŁAW LEGNICA " BRZOZY"
172. WOLNIACZYK ANNA DĄBROWA GÓRNICZA " MIASTO"
173. WOSIK  MARIA MYSZKÓW " PORTRET HALINY M."
174.     " KUCHARKA Z  ŁOMNEJ DOLNEJ"
175.     " DZIEWCZNA Z TRESNEJ"
176. ZATORSKI PIOTR BĘDZIN " BRAMA W  MIEŚCIE B" - brama Cukermana w Będzinie
177. ZAWADA  AGNIESZKA SOSNOWIEC "PODRÓŻ"
178.     " WENECJA"
179. ZIĘCIK KRZYSZTOF CZELADŹ " CZELADŹ - PIASKI"
180. ZIĘTARA MARIA KRAKÓW "NOCNY SPACER NAD WISŁĄ U PODNUŻA WAWELU"
181.     "JESIENNY PEJZAŻ BESKIDÓW- CERKIEW W CZARNEJ"
182. ŻELEZIŃSKA ZOFIA DĄBROWA GÓRNICZA " IRYSY I"
183.     " IRYSY II"
184. ŻYŁA ANNA CZĘSTOCHOWA " ZIMOWY LAS"
185.     " PEJZAŻ TATRZAŃSKI"

 

 

KOMUNIKAT

W dniu 13 kwietnia Jury Festiwalowe pod kierownictwem pani mgr Dobrawy Skoniecznej-Gawlik oraz przy udziale przedstawicieli organizatora dokonało przegladu i kwalifikacji zgłoszonych prac . Jury postanowiło zakwalifikować do II Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki "ART PASSION FESTIWAL" następujących twórców w kolejności alfabetycznej:

 

NAZWISKO, IMIĘ   MIEJSCOWOŚĆ
 1.BARCZYK ANNA SOSNOWIEC 
 2.BELANE GALAUNER  WĘGRY, TATABANYA 
 3.BIEŃ STANISŁAWA BĘDZIN
 4.CENCEK ZOFIA SOSNOWIEC
 5.DUDA AGNIESZKA PSARY
 6.FRANCUZ  MARIA SOSNOWIEC
 7.GIL MARIA SOSNOWIEC
 8.KŁOS AGNIESZKA LUBIN
 9.KŁOSOWICZ  ANNA JAWORZNO
10.KŁOSOWICZ  KRYSTYNA JAWORZNO
11.KOŁACZ GRAŻYNA SOSNOWIEC
12.KWIATKOWSKA HALINA SOSNOWIEC
13.MUSIAŁ MAŁGORZATA SOSNOWIEC
14.ORŁOWSKA TERESA BĘDZIN
15.TOKARSKA GRAŻYNA ŁAZY
16.TRUSZKOWSKA-SOSNIERZ REGINA DĄBROWA GÓRNICZA

 

   W kategorii fotografia artystyczna  Jury pod przewodnictwem fotografika pana Stanisława Michalskiego , członka Związku Polskich Artystów Fotografików dokonało przeglądu zgłoszonych prac i postanowiło zakwalifikować do II Międzynarodowego Zagłebiowskiego Festiwalu Sztuki  następujących twórców( w kolejności alfabetycznej) :

 

Lp. NAZWISKO, IMIĘ MIEJSCOWOŚĆ
1. BODAJ AGNIESZKA LUBIN
2. BRATKO - LITYŃSKA JOANNA SOSNOWIEC
3. DUDEK OLGA SOSNOWIEC
4. GAWLIK BARTOSZ SOSNOWIEC
5. GAWRON KRZYSZTOF DĄBROWA GÓRNICZA
6. GILSKI ANDRZEJ CZELADŹ
7. GRUSZEWICZ MONIKA BĘDZIN
8. KŁOSEK ANDRZEJ KALETY
9. KWIATKOWSKI MAREK LONDON
10. LITYŃSKI MAREK SOSNOWIEC
11. ŁATACHA PIOTR BĘDZIN
12. MARZEC BARBARA SOSNOWIEC
13. MUSIAŁ ANDRZEJ SOSNOWIEC
14. MUSIAŁ BARTOSZ SOSNOWIEC
15. NIEZNANOWSKA-GAWLIK DOROTA SOSNOWIEC
16. RADOJEWSKI WIESŁAW CHOCIANÓW
17. RELIGA MARIUSZ PRECZÓW
18. RUSZKIEWICZ RYSZARD SOSNOWIEC
19. SKÓRKA WOJCIECH SOSNOWIEC
20. SZAFRAŃSKI LESZEK SOSNOWIEC
21. ŚLIWIŃSKA PAULINA BĘDZIN
22. WILTOSIŃSKI JACEK DĄBROWA GÓRNICZA
23. ZATORSKI PIOTR BĘDZIN

 


Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na uroczystą galę w  Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, w dniu 21 maja 2015 roku o godz. 11.oo

Organizatorzy.

 

 

 

KOMUNIKAT

Dnia  13.04. Jury  dokona oceny prac z kategorii haft i fotografia. Lista zakwalifikowanych prac ukarze się 15.04 na stronach festiwalu i stowarzyszenia.

Natomiast dnia 20.04 Jury dokona oceny prac z kategorii malarstwo i rzeźba.Lista zakwalifikowanych prac ukarze się do dn. 22.04.

Termin oceny prac w kategorii malarstwo i rzeźba przesunięty został z przyczyn niezależnych od Organizatora.

 

 

 

 

 

 

II Międzynarodowy Zagłębiowski Festiwal Sztuki Art Passion zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy mają ogrom pracy. Dzieła napływają pocztą i przywożone są osobiście przez Artystów z całej Polski i z zagranicy.
W siedzibie Stowarzyszenia piętrzą się paczki i pudła. Ciągle jednak czekamy na więcej. Przypominamy, że prace można dostarczać do 31 marca, decyduje data stempla pocztowego.
Zapraszamy !!!

 

 

 

 

 

 

 

KOMUNIKAT:

 

 

OD DNIA 19.03.2015

     W GODZ. 10 -12 i 15-17

    ( W SOBOTY  10 - 12.)

W SIEDZIBIE  STKZD , BĘDZIN ul. MAŁACHOWSKIEGO 29

BĘDZIE MOŻNA SKŁADAĆ PRACE NA II ART PASSION FESTIVAL.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                      REGULAMIN

                                       ART PASSION FESTIVAL

II  MIĘDZYNARODOWY ZAGŁĘBIOWSKI FESTIWAL SZTUKI

 

 

CEL FESTIWALU  

 

  • Prezentacja dorobku artystycznego  środowiska twórców  bezpośrednio i pośrednio związanych z Zagłębiem Dąbrowskim .

 

  • Wymiana pomysłów i doświadczeń  artystycznych ze szczególnym uwzględnieniem idei integracji europejskiej, tożsamości lokalnej i wielokulturowości w sztuce.

 

  • Integracja środowiska artystycznego Zagłębia Dąbrowskiego oraz miast i gmin partnerskich Zagłębia Dąbrowskiego.

 

  • Inspiracja i kształtowanie zainteresowania kulturą społeczności lokalnych, w szczególności  w miastach i gminach partnerskich Zagłębia Dąbrowskiego.

 

  • Wykreowanie stałej zagłębiowskiej przestrzeni artystycznej do konfrontacji sztuki artystów krajowych i zagranicznych, zdefiniowanej w kategoriach festiwalowych.

 

INFORMACJA OGÓLNA

 

Festiwal  adresowany jest do wszystkich twórców  z całego kraju oraz z zagranicy. Festiwal ma charakter otwarty. Uczestnikiem Festiwalu może być osoba fizyczna , która ukończyła 18 lat. Tematyka prac dowolna.

 

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

 

I. Organizator:

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie ,  ul. Małachowskiego 29.

www.tworcy.zaglebiedabrowskie.org 

 

II. Kurator Festiwalu:

Powoływany każdorazowo przez Organizatora

 

III. Termin Festiwalu od  21.05.2015 do 31.08.2015

Uroczyste otwarcie Festiwalu odbędzie się  21 maja 2015 roku o godz. 11.00   w Pałacu Kultury Zagłębia  w Dąbrowie Górniczej, ul. Plac Wolności 1.  Prezentacja prac w Pałacu Kultury Zagłębia          do 30 czerwca  2015 roku.

Od 10 lipca do 31 sierpnia 2015 r. prace prezentowane będą w muzeach na terenie Zagłębia Dąbrowskiego (Muzeum w Sosnowcu, Muzeum Zagłębia w Będzinie, Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi)

 

 

 

IV. Kategorie Festiwalu:

1. Malarstwo

2. Haft artystyczny w formie obrazów

3. Fotografia artystyczna

4. Rzeźba

Rozmiar dla prac wymienionych w punktach 1,2,3 :

- minimalny wymiar krótszego boku  pracy  nie powinien być mniejszy  niż  25 cm, a  wymiar dłuższego boku nie może przekraczać 100 cm   łącznie z ramą.

 Dla rzeźby – wymiar podstawy nie może przekraczać  50 cm x 50 cm

  Na Festiwal można zgłosić do 5 prac.

V. Dane szczegółowe 

 

  1. Prace   należy dostarczyć wraz  z  wymaganymi dokumentami ( Zał.  1 i 2)  na własny koszt   w terminie:     od  01.02 – 31.03.2015 roku  osobiście lub drogą pocztową na adres Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego ul. Małachowskiego 29, 42-500 Będzin.

 

  • Dołączyć wypełnioną drukowanymi literami i podpisaną KARTĘ ZGŁOSZENIA( Załącznik Nr 1.)  

 

  • Na odwrocie każdej z prac  oraz przy rzeźbie należy umieścić w sposób trwały  METRYCZKĘ(Załącznik Nr 2)

 

Wzór KARTY  ZGŁOSZENIA  i METRYCZKI do pobrania na stronie internetowej Festiwalu:   

 

www.tworcy.zaglebiedabrowskie.org 

www.facebook.com/stkzd 

 

  •  Organizatorzy nie ponoszą o
Wygenerowano w sekund: 0.00
2,053,008 unikalnych wizyt