Finał XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego "Znaszli ten kraj"
Dodane przez mariusz dnia Listopad 07 2021 09:38:22

Zapraszamy laureatów na Finał XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego "Znaszli ten kraj", który odbędzie się 15 listopada 2021 roku  o godz. 17-tej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie pl. Włodzimierza Wójcika 1


POEZJA I PROZA – dorośli

 

I miejsce – Maria Golanka (Sosnowiec) „To z Tobą chcę”

I miejsce – Andrzej Gębczyński (Dąbrowa Górnicza) „Ty, ja i góry”

II miejsce – Marta Figura (Jaworzno) „Libusza”

III miejsce – Jolanta Wychowaniec (Sosnowiec) „W Kluczborku"

Wyróżnienie: Daniela Bednarek (Zelów) „Kręć się, kręć"

Wyróżnienie: Jolanta Leks-Bugajska „Letarg"

Wyróżnienie: Wiesława Michalska (Sosnowiec) „Serce lasu"

Wyróżnienie: Janusz Pyziński (Dębica) „Cień”

 

POEZJA – młodzież do lat 18-tu

 

I miejsce – Julia Mila  (V LO Dąbrowa Górnicza) „Biała suknia”

II miejsce – Joanna Trzebińska (V LO Dąbrowa Górnicza) „Spokój”

III miejsce – Zofia Stroińska (V LO Dąbrowa Górnicza) „Wewnętrzne odbicie”

 

MALARSTWO – dorośli


I miejsce – Natalia Urant (Jaworzno) „Brzozy”

II miejsce – Ewa Moneta (Sosnowiec) „Podwórko Brama Cukermana w Będzinie”

III miejsce – Andrzej Sodowski (Chorzów) 

Wyróżnienie: Justyna Jałowiecka (Jaworzno) „Maki”

Wyróżnienie: Janina Niedzielska (Bytom) „Mazury”

Wyróżnienie: Irena Wiltosińska (Dąbrowa Górnicza) „Wiadukt w Wiśle”

 

HAFT ARTYSTYCZNY-  dorośli

 

I miejsce – Halina Kwiatkowska (Sosnowiec) „Jesienny las”

II miejsce – Stanisława Bień (Będzin) 

III miejsce - Ewelina Pawelec (Jaworzno) „Bez tytułu”

Wyróżnienie: Agnieszka Duda (Psary) „Urok Polki”

Wyróżnienie: Marta Figura (Jaworzno) 

Wyróżnienie: Anna Kłosowicz (Jaworzno) „Bratki”

 

FOTOGRAFIA – dorośli

 

I miejsce – Mariusz Religa (Preczów) 

II miejsce – Anna Skórka (Sosnowiec)

III miejsce – Wojciech Skórka (Sosnowiec)

Wyróżnienie: Justyna Jałowiecka(Jaworzno)  „Jesień” 

Wyróżnienie: Barbara Marzec (Sosnowiec) „W ciszy”

Wyróżnienie: Krystyna Waniek (Katowice) „Obserwuję Was”

 

RZEŹBA – dorośli

 

Wyróżnienie: Agnieszka Guja (Jaworzno) „Floem, Łyko, Dębica”

 

MALARSTWO – kategoria do lat 18-tu (dzieci i młodzież)

 

I miejsce – Wojciech Poskart lat 14 (ZSO nr 5 Sosnowiec)

II miejsce – Bartosz Sala lat 14 (ZSO nr 5 Sosnowiec)

III miejsce – Aleksandra Szczurowska lat 7 (Ośrodek Kultury Będzin)

Wyróżnienie: Karolina Horodyńska lat 14 (ZSO nr 5 Sosnowiec)

Wyróżnienie: Amelia Pawłowska lat 14 (ZSO nr 5 Sosnowiec)

Wyróżnienie: Wiktoria Wójcik lat 14 (ZSO nr 5 Sosnowiec)

Wyróżnienie: Jagoda Walaszczyk lat 14 (ZSO nr 5 Sosnowiec)

Wyróżnienie: Klara Kowal lat 7 (Ośrodek Kultury Będzin)

Wyróżnienie: Agata Młodawska-Małasiewicz lat 7 (Ośrodek Kultury Będzin)

Wyróżnienie: Małgorzata Ledwoń lat 14 (Siemianowice Śląskie)

Wyróżnienie: Dominik Cebula (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Będzin)

Wyróżnienie: Kinga Jaworska (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Będzin)

Wyróżnienie: Katarzyna Maroń (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Będzin)