Krystyna Borkowska 2017
Dodane przez Admin dnia Grudzień 05 2017 15:28:08

Spotkanie autorskie z Krystyną Borkowską 8.12.2017 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie


„Zagłębie to dla mnie najczulszy punkt na mapie serca” - wyznała Krystyna Borkowska w jednym z wierszy zawartych w tomiku "Złodziej farb", którego promocja odbyła się 8 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.

 

Poetka i animatorka kultury Krystyna Borkowska pochodzi z Gniezna, ale od lat związana jest z Sosnowcem, w którym mieszka, podejmując liczne działania i inicjatywy kulturalne. Jest autorką 14 tomików poezji, w tym dwóch publikacji dla dzieci: "Bajki Pani Krysi" i "W Cukierkowie".

 

Krystyna Borkowska jest posiadaczką nadanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach tytułu „Mistrz Słowa” oraz otrzymanego w 2016 roku tytułu „Przyjaciela Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie”.

 

W tym roku poetka obchodzi jubileusz 40-lecia działalności artystycznej, za którą została uhonorowana Nagrodą Artystyczną Miasta Sosnowca.

 

Wydany w ramach sosnowieckiego programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych tomik "Złodziej farb" jest, jak wyznaje autorka „fotograficznym zapisem miejsc i zdarzeń, to rodzaj hołdu dla ludzi oraz rodzaj poszukiwania własnej tożsamości”.

 

Tomik wzbogacony jest o grafikę Krzysztofa Zięcia, którego artysta, podobnie jak Krystyna Borkowska, jest członkiem ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.