Nawigacja
Kontakt
STKZD 42-500 Będzin
ul. Małachowskiego 29
tel. +48 795 422 561
e-mail do Zarządu STKZD
orlowska.stkzd@gmail.com
Logowanie


Teresa Orłowska
FINAŁ IX EDYCJI KONKURSU "SŁOWO MATKA I OJCIEC"

W dniu 16 czerwca 2011 o godz. 17:00 w Spóldzielczym Domu Kultury "Odeon" w Czeladzi rozpoczeła się gala konkursu. Pani prezes Teresa Orłowska przywitała wszystkich przybyłych na ta uroczystość, podziękowała uczestnikom konkursu za udział w nim. Na nasza galę została zaproszona i przybyła pani poseł na sejm RP Beata Małecka-Libera, która była również jednym z fundatorów nagród dla zwycięzców. Pozostałe nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Czeladzi oraz Krzysztofa Macha i Krystynę Kozdroń.
W miłej i serdecznej atmosferze odbyła się ceremonia wręczenia nagród przez fundatorów. Podczas gali nagrodzeni zaprezentowali swoją poezję i prozę. Po tej ceremonii można było w galerii zapoznać się z nagrodzonymi i wyróżnionymi pracami. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy - zarząd stowarzyszenia.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
WARSZTATY PLASTYCZNE

W dniach od 9 do 14 maja 2011 roku plastycy ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego uczestniczyli w warsztatach plastycznych, zorganizowanych w Zespole Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu. Były to zajęcia z zakresu wykonywania witrażu i mozaiki ze szkła. Pieczę nad nowymi adeptami „szklanej sztuki” roztoczyły przemiłe panie Iwona Skowron oraz Violetta Kulesa. Pod ich instruktażem wszyscy uczestnicy warsztatów wykonali prawdziwe arcydzieła ze szkła. I nawet apteczka , bogato zaopatrzona w środki opatrunkowe nie została do końca opróżniona, chociaż krew się polała, oj polała. No cóż, trzeba było pamiętać, że szkło jest ostre i zaraz po przycięciu specjalnym nożykiem do szkła, należało je oszlifować.
Warsztaty trwały sześć dni – od poniedziałku do soboty, po kilka godzin dziennie. Na zamieszczonych zdjęciach plastycy przy pracy. Średnią wieku uczestników warsztatów znacznie zaniżyła malutka Martynka, która wykonała piękne mozaiki z motywami zwierzątek. Wszystkie prace można będzie podziwiać na wystawie powarsztatowej, której wernisaż odbędzie się ……………….
Uczestnicy warsztatów: Teresa Orłowska, Helena Musiał, Anna Szymaszek, Teresa Wiekiera, Regina Sośnierz, Arkadiusz Koniusz, Adam Śmietana, Józef Machowski, Ewa Moneta, Zofia Podwysocka, Janina Jurczyk, Danuta Mucha, Joanna Zaguła, Irena Wiltosińska.
Sponsorzy warsztatów: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Górniczej, Elektrownia Łagisza, Bank Spółdzielczy Będzin. Warsztaty były dofinansowane przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.
Zapraszamy na fotorelację do GALERII ZDJĘĆ
WALNE ZEBRANIE

W dniu 18 stycznia 2011 w siedzibie stowarzyszenia odbyło się walne zebranie członków.
Prezesem stowarzyszenia ponownie została wybrana TERESA ORŁOWSKA.
Skład Zarządu stowarzyszenia:
- Bożena Związek - v-ce prezes
- Andrzej Musiał - sekretarz
- Barbara Marzec - skarbnik
- Zofia Cencek - kierownik sekcji literackiej
- Krzysztof Zięcik - kierownik sekcji plastycznej
- Wojciech Skórka - członek
Komisja Rewizyjna:
- Adam Śmietana - przewodniczący
- Halina Kwiatkowska - członek
- Jadwiga Pająk - członek
Sąd Koleżeński:
- Henryka Orzeł
- Anna Skórka
- Bogumiła Szrepfer
Wszystkim wybranym gratulujemy!
Wernisaż wystawy Adama Śmietany


