Kontakt

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego

STKZD 42-500 Będzin
ul. Małachowskiego 29
tel. +48 795 422 561

e-mail do Zarządu STKZD
orlowska.stkzd@gmail.com

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
"Podwodne kilimy" w Zagłębiowskiej Mediatece

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac malarskich Wiesławy Michalskiej „Podwodne kilimy", który odbędzie się w Zagłębiowskiej Mediatece przy ul. Kościelnej 11 we wtorek 5 lutego 2019 o godz. 17.00. Oprawa muzyczna – Marek Broda.

 


 


10 stycznia o godzinie 17.00 odbędzie się koncert Jubileuszowy Miro Witka pt. 35/50

 

10 stycznia o godzinie 17.00 w będzińskiej książnicy odbędzie się koncert Jubileuszowy Miro Witka pt. 35/50. Organizowany z okazji 35-lecia działalności artystycznej zagłębiowskiego artysty oraz 50-tych urodzin koncert będzie okazją do niezwykłej podróży muzycznej, sentymentalnych wędrówek pełnych wspomnień oraz planów na najbliższą przyszłość. Koncert będzie przekrojem dorobku twórczości Miro Witka, prezentacją najważniejszych jego utworów począwszy od pierwszych napisanych piosenek.


Miro Witek to niezwykle ciepły i serdeczny człowiek, artysta tworzący wiersze i ballady, piszący teksty piosenek, komponujący do nich muzykę, grający na gitarze i śpiewający własne utwory. W jego twórczości przeplatają się elementy bluesa i rocka. Porusza w niej ważne dla niego sprawy szacunku, otwartości i wyrozumiałości dla człowieka, przyjaźni oraz miłości. Za swoją artystyczną działalność Miro Witek otrzymał odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2014) oraz nagrodę Miasta Dąbrowy Górniczej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (2016).


Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie
plac prof. Włodzimierza Wójcika 1 (na wprost sklepu Lidl)

 

Wstęp wolny.

 


Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Sercem pisane

Rapsodia polska

Bogumiła Szerpfer

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Znaszli ten kraj”

odbędzie się 27 listopada (wtorek) o godz.17 w Energetycznym Centrum Kultury w Sosnowcu ul. Będzińska 65. Serdecznie zapraszamy.

"Sercem pisane"

Sercem pisane" to tytuł najnowszego tomiku poezji Danuty Augustyn, którego promocja odbędzie się W piątek 23 listopada o godz.17-tej w kawiarni Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Spotkanie poprowadzi Krystyna Kozdroń a oprawę muzyczną zapewni Jerzy Kołodziej z klubu osiedlowego "Helikon".
Serdecznie zapraszamy!

 

Kalejdoskop marzeń

„Kalejdoskop marzeń” to wystawa malarstwa i ceramiki Teresy Wiekiery, którą można oglądać do 16.11.2018 w Bibliotece na Piaskach. Finisaż wystawy odbędzie się 14.11.2018 roku o godz. 17:00 w siedzibie Filii nr 2 MBP Czeladź-Piaski ul.Nowopogońska 227. Serdecznie zapraszamy.

"Świerszcze w czekoladzie"

25 października 2018 roku o godz. 17-tej gościem Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie będzie Jolanta Wychowaniec, poetka i  malarka. Podczas spotkania zaprezentuje swoje wiersze pochodzące z najnowszego tomiku poetyckiego "Świerszcze w czekoladzie". Oprawę muzyczną zapewni Chór "ITERUM" z Ośrodka Kultury w Będzinie oraz Miro Witek, który zaśpiewa własne utwory z towarzyszeniem gitary.

 

Wystawa Fotografii Wojciech Skórka - Pocztówka z Wietnamu

Wygenerowano w sekund: 0.04
5,216,740 unikalnych wizyt