Kontakt

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego

STKZD 41-205 Sosnowiec
ul. Plac Kościuszki 5

tel. 795 422 561
e-mail

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nagrody w dziedzinie kultury Miasta Dąbrowa Górnicza

Nagrody w dziedzinie kultury Miasta Dąbrowa Górnicza

Nasi członkowie nagrodzeni :) Gratulujemy !!!

 

Irena Wiltosińska oraz Mirosław Witek to tegoroczni zdobywcy nagród przyznawanych za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. W środę 14 grudnia 2016 r , na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, artyści w obecności Radnych Rady Miejskiej i zaproszonych gości z rąk Agnieszki Pasternak, przewodniczącej Rady Miejskiej oraz Zbigniewa Podrazy, prezydenta miasta odebrali nagrody, gratulacje i najlepsze życzenia.

Nagrodzeni mają na swym koncie wiele sukcesów, zarówno tych lokalnych, jak i większych, wykraczających poza granice  miasta. Swą działanością promują Dąbrowę Górniczą i wzbogacają życie kulturalne miasta. Na niwie kultury działają od lat, nie są anonimowi. Wszyscy mieszkańcy mieli wielokrotnie okazję zapoznać się z ich twórczością zarówno podczas imprez miejskich, jak i licznych wydarzeń kulturalnych.

 

Zebranie

Zapraszamy na zebranie członków STKZD,

 

które odbędzie się dn. 17-01-2017 godz. 17.00,

 

 w  siedzibie stowarzyszenia

 

Plac Kościuszki 5, Sosnowiec

 


Wystawa Wojciecha Skórki

 

      

DO SIEGO 2017 ROKU !!!

 

 

SUKCESÓW Z PODJĘTYCH WYZWAŃ,

 

PIĘKNYCH, SPOKOJNYCH CHWIL,

 

SZCZĘŚCIA I ZADOWOLENIA

 

W NOWYM 2017 ROKU

 

 

ŻYCZY

 

ZARZĄD

RADOSNYCH ŚWIĄT

 

ZDROWYCH, POGODNYCH, SPOKOJNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT

 

ŻYCZY ZARZĄD

 

 

 

 


Spotkanie opłatkowe 2016

Odbiór prac

Podsumowanie Roku Artystycznego 2016

Wernisaż Adama Śmietany

„Polskie pejzaże”- wernisaż Adama Śmietany

W poniedziałkowe popołudnie odbył się w KANIE wernisaż wystawy lokalnego artysty Adama Śmietany. Prezentowane prace pn. „Polskie pejzaże”, to zbiór obrazów ukazujących nasz kraj trochę z magicznej perspektywy, ale jednocześnie bardzo realnej. Takiej, którą każdy z nas dostrzeże, jeśli tylko opuści teren szklanych metropolii. Autor przedstawia bowiem Polskę bardzo naturalną i swojską. Urzekającą obszarami nienaruszonymi przez działanie człowieka, gdzie świt budzi się niepewnie, a jesień wyłania powoli i mgliście. Podczas spotkania goście wysłuchali również wierszy Krystyny Borkowskiej i piosenek Mirosława Witka, które dopełniały myśl przewodnią artysty, jaką jest świadome bycie tu i teraz, by docenić piękno własnej ziemi oraz jej mieszkańców, z którymi silnie związany jest sam Adam Śmietana.

Wiesława Michalska "Ustrońskie Klimaty"

29 września odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej "Ustrońskie klimaty". Autorką obrazów jest Wiesława Michalska, która zainspirowana górskimi widokami, namalowała piękne pejzaże Ustronia. Całości dopełniły wiersze, utrzymane również w tematyce górskiej, które podczas spotkania artystka zaprezentowała zgromadzonym gościom. O oprawę muzyczną wernisażu zadbała Bożena Związek. 

ZEBRANIE CZŁONKÓW STKZD 15.11.2016

ZAPRASZAMY

15.11.2016 GODZ 17.00

 

NA  ZEBRANIE CZŁONKÓW STKZD

 

DO SIEDZIBY - SOSNOWIEC

 

PLAC KOŚCIUSZKI 5

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,144,221 unikalnych wizyt