Kontakt

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego

STKZD 42-500 Będzin
ul. Małachowskiego 29
tel. +48 795 422 561

e-mail do Zarządu STKZD
orlowska.stkzd@gmail.com

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zaczarowany świat zabawek wernisaż wystawy 14.03.2019 Pałac Mieroszewskich

Zaczarowany świat zabawek – wernisaż wystawy 14.03.2019 Pałac Mieroszewskich


Jest to kolejna wystawa w Muzeum Zagłębia, która promuje i kultywuje pasję, jaką jest kolekcjonerstwo. Na wystawie zaprezentowane zostaną lalki z kolekcji Urszuli Góry – artystki, malarki i kolekcjonerki, która w swojej kolekcji ma ponad sto różnych lalek porcelanowych, szmacianych, plastikowych z Polski i z zagranicy.

 

Portret kobiety

Krzysztof Zięcik

2019 Wojciech Skórka wystawa

"Podwodne kilimy" w Zagłębiowskiej Mediatece

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac malarskich Wiesławy Michalskiej „Podwodne kilimy", który odbędzie się w Zagłębiowskiej Mediatece przy ul. Kościelnej 11 we wtorek 5 lutego 2019 o godz. 17.00. Oprawa muzyczna – Marek Broda.

 


 


10 stycznia o godzinie 17.00 odbędzie się koncert Jubileuszowy Miro Witka pt. 35/50

 

10 stycznia o godzinie 17.00 w będzińskiej książnicy odbędzie się koncert Jubileuszowy Miro Witka pt. 35/50. Organizowany z okazji 35-lecia działalności artystycznej zagłębiowskiego artysty oraz 50-tych urodzin koncert będzie okazją do niezwykłej podróży muzycznej, sentymentalnych wędrówek pełnych wspomnień oraz planów na najbliższą przyszłość. Koncert będzie przekrojem dorobku twórczości Miro Witka, prezentacją najważniejszych jego utworów począwszy od pierwszych napisanych piosenek.


Miro Witek to niezwykle ciepły i serdeczny człowiek, artysta tworzący wiersze i ballady, piszący teksty piosenek, komponujący do nich muzykę, grający na gitarze i śpiewający własne utwory. W jego twórczości przeplatają się elementy bluesa i rocka. Porusza w niej ważne dla niego sprawy szacunku, otwartości i wyrozumiałości dla człowieka, przyjaźni oraz miłości. Za swoją artystyczną działalność Miro Witek otrzymał odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2014) oraz nagrodę Miasta Dąbrowy Górniczej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (2016).


Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie
plac prof. Włodzimierza Wójcika 1 (na wprost sklepu Lidl)

 

Wstęp wolny.

 


Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Sercem pisane

Rapsodia polska

Bogumiła Szerpfer

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Znaszli ten kraj”

odbędzie się 27 listopada (wtorek) o godz.17 w Energetycznym Centrum Kultury w Sosnowcu ul. Będzińska 65. Serdecznie zapraszamy.

Wygenerowano w sekund: 0.02
4,150,460 unikalnych wizyt