Kontakt

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego

STKZD 42-500 Będzin
ul. Małachowskiego 29
tel. +48 795 422 561

e-mail do Zarządu STKZD
orlowska.stkzd@gmail.com

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wystawa zbiorowa członków STKZD

Serdecznie zapraszamy na wystawę pt. „Pejzaż Polski” prac członków STKZD

- Malarzy
- Fotografów
- Hafciarzy
- Rzeźbiarzy

 

Uroczysty finisaż wystawy odbędzie się 21 lutego o godzinie 17.00 (środa)   w Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA ul. Legionów 10 w Sosnowcu.

 

WERNISAŻ WYSTAWY PLASTYCZNEJ PT. "LEGENDY ŚLĄSKIE"

Wernisaż wystawy plastycznej pt. „Legendy Śląskie”
odbędzie się w dniu 27.02.2018 (wtorek) o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum Miejskiego
(Stary Spichlerz) w Siemianowicach Śląskich przy ul. Chopina 6

 

Wieczór poezji

W dniu 1.02.2018 o godz. 17.00 w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu-Środuli przy ul. Kossaka odbędzie się wieczór poezji oraz wystawa prac Krzysztofa Ziecika p.t. „Obrazki z wystawy”. Jest to poetycko-malarski komentarz do muzyki Modesta Musorgskiego z cyklu Poetycka Akademia Wiedzy o Sztuce. 

Wystawa malarstwa członków stowarzyszenia pt. "Pejzaż Polski"

W Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi prezentowana jest wystawa malarstwa członków stowarzyszenia pt. „Pejzaż Polski”

Swoje prace wystawiają: Urszula Góra, Mirosław Lipski, Teresa Lorenc, Wiesława Michalska, Dorota Nieznanowska-Gawlik, Aneta Sodo, Alfred Walczak, Teresa Wiekiera, Irena Wiltosińska, Krzysztof Zięcik, Zofia Żelezińska.

Zapraszamy na wystawę do Biblioteki w Czeladzi-Piaskach przy ul. Nowopogońskiej 227

Igłą malowane ? wernisaż wystawy Stanisławy Bień

 

Zapraszamy na wernisaż wystawy haftu „Igłą malowane”, na którym prezentowane będą prace będzinianki Stanisławy Bień.


Autorka jest członkiem zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Familia" z Czeladzi oraz członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Haftowanie to wieloletnie hobby autorki, którego efekty prezentowane były na wystawach indywidualnych w sosnowieckim Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży „Kana”, Spółdzielczym Domu Kultury „Odeon” w Czeladzi oraz Osiedlowym Klubie „Helikon” w Dąbrowie Górniczej. Hafty Stanisławy Bień eksponowane były także pięć lat temu w będzińskiej bibliotece oraz na licznych wystawach zbiorowych.

Prezentowana w Galerii klubu „Pod Sową” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie wystawa „Igłą malowane” będzie prawdziwą ucztą dla miłośników twórczości artystycznej oraz rzemiosła artystycznego.

 

Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy przedstawiające kompozycje kwiatowe oraz portrety wykonane haftem krzyżykowym. Wernisaż odbędzie się 26 stycznia o godzinie 17.00 w Galerii klubu „Pod Sową” będzińskiej książnicy (plac prof. Włodzimierza Wójcika).

Wystawa prezentowana będzie do 28 lutego w godzinach otwarcia placówki. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

OCZAMI ZAGŁĘBIANKI ? WIECZÓR AUTORSKI IRENY IMIOŁEK

 

Oczami Zagłębianki - Wieczór autorski Ireny Imiołek

Wieczorek poetycko-muzyczny, promujący wydany w 2017 roku, tomik wierszy Ireny Imiołek, zatytułowany „Oczami Zagłębiani”, nie zawiedzie oczekiwań sympatyków talentu autorki, znakomitej polonistki, wychowawczyni kilku pokoleń młodych Zagłębiaków.

Atrakcyjny będzie również program muzyczny, opracowany przez Jerzego Kołodzieja.
Zapraszamy do Klubu Osiedlowego „Helikon” 26 stycznia 2018 roku, o godzinie 17:00.

wystawa 2018

Nowy Rok

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia


oraz Nowego Roku 2018 najserdeczniejsze życzenia składa


Zarząd Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

 

OPŁATEK 2017

Krystyna Borkowska 2017

Spotkanie autorskie z Krystyną Borkowską 8.12.2017 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie


„Zagłębie to dla mnie najczulszy punkt na mapie serca” - wyznała Krystyna Borkowska w jednym z wierszy zawartych w tomiku "Złodziej farb", którego promocja odbyła się 8 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.

 

Poetka i animatorka kultury Krystyna Borkowska pochodzi z Gniezna, ale od lat związana jest z Sosnowcem, w którym mieszka, podejmując liczne działania i inicjatywy kulturalne. Jest autorką 14 tomików poezji, w tym dwóch publikacji dla dzieci: "Bajki Pani Krysi" i "W Cukierkowie".

 

Krystyna Borkowska jest posiadaczką nadanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach tytułu „Mistrz Słowa” oraz otrzymanego w 2016 roku tytułu „Przyjaciela Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie”.

 

W tym roku poetka obchodzi jubileusz 40-lecia działalności artystycznej, za którą została uhonorowana Nagrodą Artystyczną Miasta Sosnowca.

 

Wydany w ramach sosnowieckiego programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych tomik "Złodziej farb" jest, jak wyznaje autorka „fotograficznym zapisem miejsc i zdarzeń, to rodzaj hołdu dla ludzi oraz rodzaj poszukiwania własnej tożsamości”.

 

Tomik wzbogacony jest o grafikę Krzysztofa Zięcia, którego artysta, podobnie jak Krystyna Borkowska, jest członkiem ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

 

 

WYBÓR ZARZĄDU STKZD

W dniu 21-11-2017 r. odbył się wybór Zarządu STKZD


Zarząd ukonstytuował się następująco: 


Prezes  Teresa Orłowska
Wiceprezes  Bożena Związek
Sekretarz  Teresa Bober
Skarbnik  Krystyna Borkowaska
Członek Zarządu  Mariusz Religa

 

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,880,522 unikalnych wizyt